Karadeniz Pet

İshal olan muhabbet kuşuma ne yapmalıyım

whitefountain

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 gündür muhabbet kuşum ishal. Poposunda resimlerden gorebilceginiz gibi baya bir diski toplanmasi var biraz islak mendille temizleme calistim ama tuylere yapismislar. Elimde Multisol ve Diarr Heal bagirsak sistemci guclendirici ilaclar var hangi ilaci kullanmam gerek ? Kusum normal sekilde otuyor veya ucuyor herhangi bir halsizlik vs. yok. Diskilari ishal ve sanirim diski biriktigi icin diski yapmakta zorlaniyor olabilir. Kusum disi ve 4 yasina yakin ayrica tek kafeste. Ne yapmami oneririsiniz mesajlarinizi bekliyorum.
WhatsApp Imageaa 2023-08-15 at 15.11.24.jpg
WhatsApp Image 2023-08-15 at 15.11.24.jpg

Merhabalar, öncelikle arkada gördüğüm için söylüyorum; ballı krakeri ömrü boyunca vermeyin, o tarz ürünler kursak mantarına davetiye çıkartır.
Poposunu ıslak mendille derken kolonyalı mendilse eğer onunla temizlemeyin. Normal peçeteyi ıslatın ya da pamuğu ıslatın nazikçe temizleyin.
Entrobac probiyotik varsa 3 gün üst üste kullanın. Yoksa temin ediniz. O gelene kadar, dal darı, aspur ve haşlanmış patates verin, doğal yolları deneyebilirsiniz. Elektrolitte verebilirsiniz. Entrobac için tabloyu ekliyorum, elektrolitle beraber temin edebilirsiniz, genel sağlığı ve ömrü boyunca tablodaki ürünler düzenli kullanılmalı.
Polish_20230814_211925118.jpg

Anladim zaten balli dari hic yemedi, dal dariyi cok seviyor genellikle onu yiyor. Alkolsuz kolonyali mendille silmeyi denemistim ama pamuk deneyecegim. Entrobac probiyotiki kusculardan bulabilir miyim ?

Anladim zaten balli dari hic yemedi, dal dariyi cok seviyor genellikle onu yiyor. Alkolsuz kolonyali mendille silmeyi denemistim ama pamuk deneyecegim. Entrobac probiyotiki kusculardan bulabilir miyim ?
Petshoplarda pek olmaz. Ben karadeniz petten alıyorum, memnunum. Oraya bakabilirsiniz.

Petshoplarda pek olmaz. Ben karadeniz petten alıyorum, memnunum. Oraya bakabilirsiniz.
Tamamdir siparisleri verdim, elektrolit ve probiyotiki birlikte suyunda kullanabilir miyim ? Ya da nasil kullanmami onerirsiniz ? Birde kusun poposunu silme konusunda, kusa dus koysam iyi olur mu acaba ? Poposundaki pisligin dagilmasida kotu olur kendi temizlemeye calisiyor ama pek beceremiyor. Dus suyuna birkac damla sirke vs. damlatmam iyi olur mu bu konuda ne onerirsiniz ?

Son düzenleme:
Tamamdir siparisleri verdim, elektrolit ve probiyotiki birlikte suyunda kullanabilir miyim ? Ya da nasil kullanmami onerirsiniz ? Birde kusun poposunu silme konusunda, kusa dus koysam iyi olur mu acaba ? Poposundaki pisligin dagilmasida kotu olur kendi temizlemeye calisiyor ama pek beceremiyor. Dus suyuna birkac damla sirke vs. damlatmam iyi olur mu bu konuda ne onerirsiniz ?
Bence hiç suya sokmayın ve siz temizleyin.
İlk etapta üç gün üst üste probiyotik kullanın. Tablodaki ürünleri devamlı hayatı boyunca tüm kuşlarınıza kullanabilirsiniz. Her kuş sahibinin kullanması gereken ürünlerdir. Elektrolit ise düzenli kullanılmasın, sadece ihtiyaç halinde kullanılmalı. Haftada bir gün yarım suluğa pirinç tanesi kadar kullanın. Durumuna göre haftada 2 günde olur.

Bence hiç suya sokmayın ve siz temizleyin.
İlk etapta üç gün üst üste probiyotik kullanın. Tablodaki ürünleri devamlı hayatı boyunca tüm kuşlarınıza kullanabilirsiniz. Her kuş sahibinin kullanması gereken ürünlerdir. Elektrolit ise düzenli kullanılmasın, sadece ihtiyaç halinde kullanılmalı. Haftada bir gün yarım suluğa pirinç tanesi kadar kullanın. Durumuna göre haftada 2 günde olur.
Kusun poposunu iyice temizledim, ama kendi temizlemeye calistigi icin kafasinin gagasinin kenarlarinda siyah nokta kadar bir seyler var sanirim pislikden dolayi olabilir. Sadece nokta gibi bu yuzden kusa su koymam uygun olur mu 2-3 damla elma sirkeli yoksa probiyotikten sonra mi koymam sence uygun olur ? Mesajlarin icin tesekkurler.

Kusun poposunu iyice temizledim, ama kendi temizlemeye calistigi icin kafasinin gagasinin kenarlarinda siyah nokta kadar bir seyler var sanirim pislikden dolayi olabilir. Sadece nokta gibi bu yuzden kusa su koymam uygun olur mu 2-3 damla elma sirkeli yoksa probiyotikten sonra mi koymam sence uygun olur ? Mesajlarin icin tesekkurler.
Probiyotik varken sirke kullanmayınız

Dediklerinizi yaptim 1 haftadir ancak hala tam gecmedi. Diskisi katilasti biraz ancak halen poposunda toplaniyor acaba tuyleri dikkatlice almalimiyim ne yapmami onerirsiniz ?

Dediklerinizi yaptim 1 haftadir ancak hala tam gecmedi. Diskisi katilasti biraz ancak halen poposunda toplaniyor acaba tuyleri dikkatlice almalimiyim ne yapmami onerirsiniz ?
Poposunda top top mu toplanıyor cıvık mı? Yani kabız mı ishal mi aslınsa onu öğrenmeye çalışıyorum. Probiyotik de kullandınız değil mi?

Poposunda top top mu toplanıyor cıvık mı? Yani kabız mı ishal mi aslınsa onu öğrenmeye çalışıyorum. Probiyotik de kullandınız değil mi?
Yari civik seklinde yani tam ishal degil ama katida degil. Top top olmuyor kesinlikle. Probiyotik kullandim.

Elektrolitte verdiniz değil mi? Kusura bakmayın soruyorum ama bazen gözden kaçabiliyor o yüzden..
Yem dışında meyve sebze yemesi ne durumda?
Elektroliti dun ogleden sonra koyabilmistim bugunde dursun dedim. Yesillik disinda meyve yemiyor korkuyor dokunmuyor genelde cok denedim ama bir turlu meyve yediremedim. Gayet enerjik falan hareket ediyor kendini temizlemeye calisiyo ama beceremedi dedigim gibi.

Merhaba benim kusum bu haftaya kadar 1 aydır ishaldi su an ise gayet saglıklı biz kusumuza kusçudan ismini bilmediğimiz bir ilaç satın aldık o fayda etmedi biz de buradan ögrendigimiz bilgi ile günde iki defa tam dolu suluga 2 pirinç tanesi kadar ge oral koyduk ve bunun yanında haslanmıs patates verdik (patatesi bir çatala taktım yoksa yemiyorlar) ve tedavimize 3 hafta devam ettik 3. Haftanın sonunda kusumuz iyilesmisti

Merhaba benim kusum bu haftaya kadar 1 aydır ishaldi su an ise gayet saglıklı biz kusumuza kusçudan ismini bilmediğimiz bir ilaç satın aldık o fayda etmedi biz de buradan ögrendigimiz bilgi ile günde iki defa tam dolu suluga 2 pirinç tanesi kadar ge oral koyduk ve bunun yanında haslanmıs patates verdik (patatesi bir çatala taktım yoksa yemiyorlar) ve tedavimize 3 hafta devam ettik 3. Haftanın sonunda kusumuz iyilesmisti
Ge Oral dediginiz nedir ? Nerden bulabilirim

Ayrıca kuşunuzun yapışan dışkılarını temizledikten sonra kulak çubuğuyla zeytin yağı sürebilirsiniz

Geri