Karadeniz Pet

İshal

Pelipella

Yeni Üye
Öncelikle merhaba,
Kanaryam bir kaç haftadır hasta. Önceden hırıltılı solunum, aksırma, burun akıntısı, gözlerde yaşarma, kaşıntı ve iştahsızlık vardı. Veterinere götürdüm açıkcası burda tek kuşlara bakan veteriner var oda uzaktan bakıp şırıngaya antibiyotik ile parazit ilacı verdi. Antibiyotiği bir hafta kullandım. Kuşum sahaları enerjili ama eskisi gibi güzel ötmüyor. İlaçlardan sonra 1 haftadır ishal. Bazen köpük gibi geliyor çoğu zaman da bildiğiniz şu gibi. Göğüs kısmı koyu mor renkte (bir kaç kez düştü darbeden dolayı da olabilir) geceleri uyurken vikliyor acı çekiyor gibi. İmkanım olsa gerçekten kanatlı hayvanlardan anlayan yere götürürüm burda ki veteriner hizmetten de memnun kalmadığım için sizlere danışmak istedim..

Umarım becerebildim kusura bakmayın ilk kez kullanıyorum
Çok güzel yapmışsınız.
Ben kanarya dışkılarına hakim değilim. Bariz bir bozukluk olsaydı anlayabileceğimi düşündüğüm için yine de dışkı istemiştim.
Düzeltemeyecek kadar kötü görünmedi dışkıları. Anlattıklarınızdan solunum problemi olabilir mi diye düşündüm ama bariz bir kuyruk sekmesi göremedim. Yine de bu ihtimali göz önünde bulundurun derim. (Belirtileri önceden vardı demişsiniz ama yine de tam iyileşme göstermemiş olabilir) Kesin emin olsaydım yönlendirme yapardım ama şu an için yanlış yönlendirme yapmak istemem.
İsterseniz Facebookta kanarya sayfalarına yazın. Ya da diğer platformlara göz atın. Burada kanaryanıza ben faydalı olamayacağım çünkü. Yine de başka fikri olan varsa söyleyecektir. Son durumdan haberdar ederseniz çok memnun olurum. Umarım çözüm bulunur. Geçmiş olsun.

Çok güzel yapmışsınız.
Ben kanarya dışkılarına hakim değilim. Bariz bir bozukluk olsaydı anlayabileceğimi düşündüğüm için yine de dışkı istemiştim.
Düzeltemeyecek kadar kötü görünmedi dışkıları. Anlattıklarınızdan solunum problemi olabilir mi diye düşündüm ama bariz bir kuyruk sekmesi göremedim. Yine de bu ihtimali göz önünde bulundurun derim. (Belirtileri önceden vardı demişsiniz ama yine de tam iyileşme göstermemiş olabilir) Kesin emin olsaydım yönlendirme yapardım ama şu an için yanlış yönlendirme yapmak istemem.
İsterseniz Facebookta kanarya sayfalarına yazın. Ya da diğer platformlara göz atın. Burada kanaryanıza ben faydalı olamayacağım çünkü. Yine de başka fikri olan varsa söyleyecektir. Son durumdan haberdar ederseniz çok memnun olurum. Umarım çözüm bulunur. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim gelişimden tabikide haber ederim veteriner bir hafta antibiyotik kullanırdı ondan sonra ishal başladı bide bu sefer gece uyurken sabaha kadar vikliyerek uyuyor acı çeker gibi sabahları bir sıkıntısı yok ama videoda ki gibi bu da beni çok üzüyor ben şimdilik petshopdan aldığım Alf bird diare (ishal) damlasını kullanıyorum 2 gündür bir değişim olmadı ama bir hafta kadar kullanmayı düşünüyorum bakalım bir sonuç elde edersem paylaşırım

Çok teşekkür ederim gelişimden tabikide haber ederim veteriner bir hafta antibiyotik kullanırdı ondan sonra ishal başladı bide bu sefer gece uyurken sabaha kadar vikliyerek uyuyor acı çeker gibi sabahları bir sıkıntısı yok ama videoda ki gibi bu da beni çok üzüyor ben şimdilik petshopdan aldığım Alf bird diare (ishal) damlasını kullanıyorum 2 gündür bir değişim olmadı ama bir hafta kadar kullanmayı düşünüyorum bakalım bir sonuç elde edersem paylaşırım
O damla hiçbir işe yaramaz boşuna kuşa gereksiz yükleme yapmayın bence. Gervit be entrobac kullamıyor musunuz? Kullanmıyorsanız mutlaka temin edin. Faydası olur, zararı olmaz.

O damla hiçbir işe yaramaz boşuna kuşa gereksiz yükleme yapmayın bence. Gervit be entrobac kullamıyor musunuz? Kullanmıyorsanız mutlaka temin edin. Faydası olur, zararı olmaz.
Yok kullanmıyorum dediğiniz gibi Facebook sayfasına sordum kuruma hastalığı dediler

Ekli dosyalar

• IMG_20230614_101229.jpg
    IMG_20230614_101229.jpg
    902.4 KB · Görüntüleme: 6
Kuruma bir hastalıktan ziyade kuşun zayıflamasıdır. Yani bir hastalığı varsa neyi olduğunu bilmelisiniz. Onu zayıflatan hastalığın ne olduğunu bilinmeli yani.
Gervit ve entrobac temin edin faydalı olur. Ben Facebook dedim ama oradaki her insanda bilirkişi değil tabi. Üretici ve tecrübeli kişilerden bilgi almaya özen gösterin. Maalesef facebookta çok fazla bilgi kirliliği var. Videoda aslında kötü durmuyor kuş. Bence artık ilaç takviyesindense vitamin ve probiyotik ile yola devam edilebilir.