Karadeniz Pet

Kanatlarının altını kanatıyor

ozii

Yeni Üye
Muhabbet kuşum üç hafta önce sol kanadını o kadar kaşıdı ki dikişlik hale geldi ve dikiş atıldı bir haftada yarası kapandı bir hafta boyunca da boyunlukla kaldı kanadının altında tüy kalmadı neredeyse neyse dikiş yeri bir haftada iyi oldu boyunluğu çıkarttık bu sefer yine kaşınmaya o bölgeyi tahriş etmeye başladı neden böyle yapıyor anlamıyorum sürekli boyunluk takamam ama çıkarınca da kendine zarar verircesine kaşıyor her yerini (bit falan yok) fotoğraf ekledim kanadının altı şu an daha kötü rahatsız etmemek için geçen haftaki fotoğraflardan koydum lütfen yardımcı olun umarım bir çözümü vardır 8 yıldır benimle hiç böyle bir şey yaşamadık eşiyle de çok iyi anlaşır

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230602_145500.jpg
    Screenshot_20230602_145500.jpg
    394.3 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20230624_234551.jpg
    Screenshot_20230624_234551.jpg
    296.7 KB · Görüntüleme: 13
Muhabbet kuşum üç hafta önce sol kanadını o kadar kaşıdı ki dikişlik hale geldi ve dikiş atıldı bir haftada yarası kapandı bir hafta boyunca da boyunlukla kaldı kanadının altında tüy kalmadı neredeyse neyse dikiş yeri bir haftada iyi oldu boyunluğu çıkarttık bu sefer yine kaşınmaya o bölgeyi tahriş etmeye başladı neden böyle yapıyor anlamıyorum sürekli boyunluk takamam ama çıkarınca da kendine zarar verircesine kaşıyor her yerini (bit falan yok) fotoğraf ekledim kanadının altı şu an daha kötü rahatsız etmemek için geçen haftaki fotoğraflardan koydum lütfen yardımcı olun umarım bir çözümü vardır 8 yıldır benimle hiç böyle bir şey yaşamadık eşiyle de çok iyi anlaşır
Bir sure boyunluk takmaniz Lazim bence unuttirmaniz lazim belkide stresten yapiyordur veya aliskanlik haline getirmistir

Terramycin sürüp boyunluk takıyorum ama hiç mutlu değil boyunlukla snsnhdd ne kadar süre takmalıyım ki
Hocam mesela 2 haftar takin yemesinde icmesinde sikinti yoksa sonra cikarin bir gozlemleyin eger halabi orayla ugarsiyorsa tekrar takin eger kendisi orasiyla ugrastiktan sonra boyunlugun takilacagini Anlarsa orayla ugrasmayi birakir hence ama diger arkadaslarada sor belki ise yaramaya bilir

Geri