Karadeniz Pet

kedinin ağzından kurtardım bacağı kırık sanırım acil yardım.

tosbikmaya

Yeni Üye
Merhaba kedinin ağzından kaptığım kuş yürüyemiyor bacağı da şişmiş veterinerlerine götürdüm kırık olabilir dediler bakmıyoruz diyip ilgilenmediler. şırınga ile besledim kendi pek yemiyor. ne yapmam lazım. video da atabilirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.05.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.05.jpeg
    296.9 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.09.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.09.jpeg
    298.3 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.14.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-27 at 22.09.14.jpeg
    306.6 KB · Görüntüleme: 27
Kıyamam ya 🥺 Başka bir veterinere götür istersen röntgen falan çekmeleri lazımmış sanırım doğru yerden sarılmalıymış kırık ise :(

şişliği göstermeye çalıştım videoda. evet ben de öyle gördüm ama ilgilenen bulamadım bu civarda. istanbul ataşehirdeyim.
Bir petshopa falan sorabilirsin o zaman yakınlarda varsa, onların tecrübesi vardır hem kalsiyumda verirler, birde ben tam anlamam ama yavru gibi duruyor varsa dal darıda alırsın hem kabuğu kolay kırılıyor rahatça yiyebilir hemde tadını çok seviyorlar stresten aç kalmasın tadı için yer biraz 👀

şişliği göstermeye çalıştım videoda. evet ben de öyle gördüm ama ilgilenen bulamadım bu civarda. istanbul ataşehirdeyim.
usta istanbulda hiç kuşa bakan veteriner yokmu belediye veterineri falan bakar belki ne yapılabilir bu kuşa hiç bilmiyorum veterinerden başka yapıcak bir şey yok usta bu kuşa inşallah iç organlarda falan zarar yoktur da sağ salim çıkar kuşu çok strese sokmamaya çalış inşallah düzelir

Bir petshopa falan sorabilirsin o zaman yakınlarda varsa, onların tecrübesi vardır hem kalsiyumda verirler, birde ben tam anlamam ama yavru gibi duruyor varsa dal darıda alırsın hem kabuğu kolay kırılıyor rahatça yiyebilir hemde tadını çok seviyorlar stresten aç kalmasın tadı için yer biraz 👀
Şuan petshop açık değildir ama kuş sahibi bi tanıdığın varsa muhtemelen vardır dal darı isteyebilirsin, dışarıdaysa uzun süre aç kalmış olabilir sabaha kadar yesin diye

usta istanbulda hiç kuşa bakan veteriner yokmu belediye veterineri falan bakar belki ne yapılabilir bu kuşa hiç bilmiyorum veterinerden başka yapıcak bir şey yok usta bu kuşa inşallah iç organlarda falan zarar yoktur da sağ salim çıkar kuşu çok strese sokmamaya çalış inşallah düzelir
Kuş sağlıklıysa kendi kendinede geçer ama stres konusunda haklısın zorunda kalmadıkça avuçlama kuşu çok korkar

Öncelikle mutlaka veteriner röntgen çekip kırık varsa doğru yerden sarmalı. Aksi taktirde kalıcı bir hasar oluşabilir. Videoda anlayamadım hareket ettiriyor mu, hissiyat var mı bacağında? Tünek,parmak kavrama yapamıyor sanırsam? Şişlik için evde en fazla dolgit krem sürebilirsiniz. Ama tekrar ediyorum kuşun sağlığı ve engelli kalmaması için mutlaka röntgen çekilip uygun görülürse ayağı sarılmalı ve yine uygun görülürse boyunluk da takılır

tane dal darı koydum önüne ama yemiyor. kendim şırıngayla yavru kuş mamasıyla ile biraz besledim. yok maalesef hep oturur vaziyette duruyor yürümüyor. bazen kanat çırpıyor silkeleniyor ama o kadar. bu civarlarda var mı bakabilecek bildiğiniz.?

Kağıthanedeki Verform veteriner kliniğinden genelde memnunlar. Konumunuz çok iyi dolayısıyla çok güzel yerler bulabilirsiniz. Kuşlardan profesyonel derecede anlamalarına gerek yok röntgen çekilecek. Ancak kedi kaptığı için dıştan görünmeyen ama içten birtakım zararlar da olabilir. Mutlaka götürün

Geri