Karadeniz Pet

Kuşlarım anlaşıyor mu anlaşmıyor mu anlamadım?

erennn

Yeni Üye
Erkek olan uzun zamandır baktığım kuşum dişiyi 14 haziran 2023 te sahiplendim 10 gün oldu sanırsam yani. Kafeste bu şekilde yan yana durdukları zamanda oluyor uyurken genelde biri kalamar kemiğinin tüneğine çıkıyor dişi normal tünekte uyuyor. Yem kusma davranışı var erkek kur yaparken kaçmıyor ya kafasını kaçırıyor ya da hareket etmiyor ama çok yapınca kızıyor. Bazen dişi erkeği kovalıyor tünekten atıyor nadiren ayak ısırmada oluyor. Sabahları ciyak ciyak bağırıyorlar. Bazen kavga ettikten sonra ikiside tellere çıkıyor orda duruyor. Genelde dişi yapıyor bunu. Yani dişi bazen sakin bazen çok hırçın erkeği dövüyor ama erkek olan dişiye saldırmıyor sadece akşam olunca dişi harejet ettiği zaman veya yem yemeye gittiği zaman uyarı sesi çıkarıyor ama dişi olmadan öncede vardı erkekte bu
IMG_20230624_211253.jpg
Screenshot_2023-06-24-21-12-38-714_com.android.chrome.jpg

Bazen karşılıklı ötüşüuolsr ama genelde ciyaklama sesi hakim sabahları anlamıyorum bir türlü anlaşıp anlaşmadıklarını. Bazen ben düzenleme yaparken dişi erkeğe yaklaşınca kavga ediyolar atılan yine erkek oluyor ama öyle yani

Cevap vermeyecekseniz neden böyle bir site var?

Cevap vermeyecekseniz neden böyle bir site var?
Bir konu hariç açtığınız tüm konularıza cevap verilmiş. Gözden kaçmış veya konunuz aşağılarda kalmış olabilir. Sitem etmek yerine, cevap alma isteğinizi lütfen daha güzel ifadelerle yapınız.

Bazen karşılıklı ötüşüuolsr ama genelde ciyaklama sesi hakim sabahları anlamıyorum bir türlü anlaşıp anlaşmadıklarını. Bazen ben düzenleme yaparken dişi erkeğe yaklaşınca kavga ediyolar atılan yine erkek oluyor ama öyle yani
Önceki konularınız ne sebepleyse muhtemelen yine aynı sebepten ötürü o sesleri çıkartıyorlar. Kuşlarda kanlı kavga olmadıkça eş tutma veya anlaşma için zaman vermelisiniz. Bu zaman çok uzun da sürebilir. Ama dediğim gibi kanlı kavga yoksa ve ufak tefek anlaşmazlık dışında beraber vakit geçiriyorsalar anlaşmışlardır. Arada bir tek tük kavga etmeleri, uyarı vermeleri, ısırmaları normal. Yeterki abartılmasın