Karadeniz Pet

Kuşum ayakları koptu

violent76

Yeni Üye
Yeni kuş almıştım 2. Olarak eş diye çok fazla kaşınıyor tüy yapıyor diye kuşları yıkadım erkek eski kuşum daha önce duş yaptırsam bile bir şey olmuyordu duştan sonra kan aktı ama ben dışkı sandım ayağına dikkat etmedim düzelir sandım bir kaç gün sonra parmakları kurumuş halde buldum kuşum aylardır bende kalıyor hiç alistiramadim o yüzden kontrol edemiyordum ne zaman kafeste olduğunu gördüm niye orada diye bakınca gördüm sürekli evde serbest olan kafes dışında yaşar ne olacak şimdi diğer dişi kusta sorun yok ama erkek sıkıntılı kantaron yağı kullanın dediler daha kotu oldu burası köy yeri gibi veteriner anca şehirde ondan goturemedim
jfvhofy.jpg

Artık ayakları için zaten bir şey yapılamaz. Dokular bitmiş, sanıyorum ki bir çeşit mantar sebepli bu duruma gelmiş. Sol ayağı kangren olmuş gibi görünüyor.
İmkanınızın olmadığını belirtmişsiniz ama ne yazık ki mutlaka ama mutlaka götürülmesi gerekiyor. Ben buradan ancak batikonla temizleyip trosyd mantar kremi sürün diyebilirim. Denemekten zarar gelmez ama sadece onlara bağlı da kalınmamalı bence.
Çünkü tahmin edersiniz ki tedavi için değil, kuşu biraz olsun rahatlatsın diye.
Tedavisi de ne olur bilemiyorum, kanatlı uzmanı olmayan bir veteriner anlar mı muamma... Diğer yerlerine yani gagasına vs sıçrama ihtimali varsa ona karşı önlem alınabilir.
Ve tabi hayatına engelli olarak devam edeceğinden onun ayakları siz olacaksınız..

Ben 2 tane ilaç aldım veterinere götürdüm ilk defa böyle bir şey gördüm dedi ishal olmuş dedi ayakları ya kangren olmuş dedi yada kalorifer üstüne koyduysaniz olmuş olabilir dedi ben duş aldirdiktan sonra kaloriferin üstüne koydum kendisi kurulansin diye ondan olabilir dedi "gentavet-d" 4in1plus" diye iki i tedavi ürünü verildi 1 haftaya iyilesebilir de ölebilir de dedi şimdi ben ayakları olacağım dediniz ya yemeği ben mi yedirecegim veya suyunu veterinerde iken ayaklarını yediğini gördüm sol ayağı dün vardı çünkü inşallah düzelir

Bende ilk kez böyle bir şey gördüm. Ama kalorifer üzerine koydunuz diye olmaz. Mantar gibi sebeplerdendir. Binlerce kuş kalorifer üzerinde duruyor hangisinde görülmüş bu hale geldiği... Yemeğini kendi yiyorsa siz yedirmeyin ama yemiyorsa siz yedirmelisiniz.

Geri