Karadeniz Pet

Kuşum az uyuyor ve enerjik

toxic

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım biri dişi diğeri erkek yavru bu gece saat 1
01.30-02.00 civarlarında salıncaklarında olmalarına rağmen yem düşme sesi geliyordu başta anlamadım sonra ışığı açıp bir süre baktıktan sonra dişi kuş kafasını ileri geri sallayıp hapşurup kusuyordu bazen ağızlarını birleştiriyorlardı fakat tekrarlayarak devam etti ve bu hapşuruk ikisinde de önceden de gün içinde oluyordu normal mi ve herhangi bir hastalık riski var mı ve ayrıca ceresinde her hangi bir ıslaklık yok

Şuan çekebilecek durumda değilim ama aynen bu hareketi yapıyordu

Kusuruma bakmayın sitede yeniyim dosya yükle dememe rağmen yüklemedi resim simgesi ile dışkı fotoğrafını yüklemeye çalıştığımda ise çok büyük hatası verdi

Screenshot_2023-05-11-23-17-02-96.jpg

Dışkıları çok uzaktan çekilmiş ve yeni yaptıkları olmalı, kurumuş dışkı olmamalı. Kuşlarınız kaç aylık, kuşlarınıza kum, mineral blok, vitamin vs kullanıyor musunuz? Hava akımına maruz kaldılar mı? Kusmada koku var mıydı?

Dışkıları çok uzaktan çekilmiş ve yeni yaptıkları olmalı, kurumuş dışkı olmamalı. Kuşlarınız kaç aylık, kuşlarınıza kum, mineral blok, vitamin vs kullanıyor musunuz? Hava akımına maruz kaldılar mı? Kusmada koku var mıydı?
Şuan yeni dışkı çekebileceğimi sanmam kuşlar yaklaşık 3.5 aylık mineral blok ve gaga taşı kullanıyorlardı kuş kumu yeni aldım daha kullanmadım herhangi bir vitamin yok 1 haftadır sıcak diye akşam pencereyi açık bırakıyorum kokusuna bakmadım ama yem atıyordu.

Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu mevsimde gece cam açmak muhabbet kuşları için uygun değildir.
Gritli kuş kumu vermenizde fayda var ancak sorun sindirim kaynaklı olmayabilir.
Sabah olunca güncel dışkılarını görmek isterim.

Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu mevsimde gece cam açmak muhabbet kuşları için uygun değildir.
Gritli kuş kumu vermenizde fayda var ancak sorun sindirim kaynaklı olmayabilir.
Sabah olunca güncel dışkılarını görmek isterim.
Tamam sabah atarım bu kadar tedirgin olmamın sebebi kuşlarım için alışveriş yaptığım yere sorduğumda direkt kuş ölür dediler aynı size anlattığım gibi anlattım

Tamam sabah atarım bu kadar tedirgin olmamın sebebi kuşlarım için alışveriş yaptığım yere sorduğumda direkt kuş ölür dediler aynı size anlattığım gibi anlattım
Açıkçası videoda çok sağlıklı durmuyor. Ancak direkt ölür demek kimseye düşmez. Sabah olsun tekrar konunuza bakarız

Açıkçası videoda çok sağlıklı durmuyor. Ancak direkt ölür demek kimseye düşmez. Sabah olsun tekrar konunuza bakarız
Bir türlü yeni yapılmış dışkısını çekemedim ama kafesten çıkardım yaklaşık bir saat kafesin üstüne birbirleriyle oynadılar salıncağını üstten çekiştirdiler odada 8-9 kere turladılar (dinlenerek birden değil bu arada) müzik de açtım karşılık küçük küçük ötmeye başladılar birbirlerini sevdiler dün sabahdan beri kusma eylemini gözlemlemedim ve şunu da ekleyeyim başta salıncağa yem bıraktı sonrasında kendi kendine birkaç kere yapmaya başladı yemi etrafına saçtı enerjikler dıştan bakırlırsa ikisi de sağlıklı gözüküyor iştahlarında da bir sorun yok dışkı fotoğrafını da çekince atıcağım

Geri