Karadeniz Pet

Kuşum erkek ama kahverengi kabuk var burnunda

Rvn

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar muhabbet kuşum erkek 4 yıldır bir şeyi yoktu son yıllarda burnunun üzerinde kahverengi bir kabuk çıkıyor sizce nedir bu

Eminmisiniz erkek olduğundan dişi olmasın kızıştığı dönemde kahverengi olur burnu çünkü foto paylaşırsanız net cevap verilebilir

Erkek olduğundan eminim çünkü daha önceden yanına eş koydum foto nasıl paylaşabilirim bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

foto çekip hizliresim.com sitesinden yükleyip linki atın buraya

Kabuğu bir kaç kere kaldırdık mavi oluyor sonra kabuk oluşmaya tekrar devam ediyor.

maalesef küçüklük fotoğraflarını bulamadım ama küçükken masmaviydi daha sonralarda mavi burnunun üstünde kahverengi bir kabuk oluştu bazen kaldırıyorum kabuğu ve maviliği görebiliyorum bazen elime aldığım zaman kuşumu elimle bile eşleşmeye çalışıyor erkek olduğuna eminim.

Burnu böyle olmasına rağmen davranışlarında hiçbir bozuklukta yok sizce veterinere götürmelimiyim

Burnu böyle olmasına rağmen davranışlarında hiçbir bozuklukta yok sizce veterinere götürmelimiyim
Normal bir veterinerin bir şey yapacağını sanmıyorum. Kabuğa mantar bile diyebilir.
Kanatlı uzmanı bulursanız götürmeniz elbette yararlı olur ama onun haricinde enerjisi, iştahı yerindeyse bence hayatına böyle devam edebilir

Geri