Karadeniz Pet

Kuşum ishalmi

AsiBulut

Meraklı Üye
2 gündür evde değildim ve annem kuşumun hırçınlaştığını söyledi. Beni ısırmayı azaltmışken annemle babamı kanatacak kadar ısırmaya başlamış. Halinin nasıl olduğunu sorduğumda sulu pisliyor dedi resim istedim bunları attı. Evden ayrılmadan önce suyu yemi her şeyi yenileyip kafesi temizlemiştim. Kuşumun su içtiğini hiç görmediğim için suluğu ağzına tutup içirdim, sanki suluğu ilk kez görüyor gibiydi ve ondan sonra baya lıkır lıkır sesler yaparak içmeye başlamıştı. Acaba ishalmi yoksa çok su mu içiyor.
Evden çıkarken annemle babama tembihlemiştim yemine iyi bakın çok obur hemen kabuk doluyor yemlik odamın camınıda açmayın demiştim, hiç açmamışlar camı yeminide kontrol ediyorlarmış.
Yeşillikde yememiş gitmeden öncede yedirmemiştim. Küçük bir dal darı asmıştım sadece.
Çok ötüyor çok hareketli diyor annem, hasta görünmüyormuş ama yinede dışkıdan emin olamıyorum. Bundan önceki kuşumda çok hareketliyken 10-15 dakika içinde bir anda halsizleşip ölmüştü. 😔

Ekli dosyalar

• IMG-20230531-WA0000.jpg
    IMG-20230531-WA0000.jpg
    126 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20230531-WA0001.jpg
    IMG-20230531-WA0001.jpg
    47.8 KB · Görüntüleme: 11
Arada bir farklı dışkı yapabilir. Kafes içindekiler fena değil. Kafes dışındakiler bir tık bozuk ama devamlı o şekilde değilse sorun yok. Enerjisi, iştahı yerindeyse bu dışkı bir sorun teşkil etmez. Dal darı ve probiyotik verin yeterli olur.

Arada bir farklı dışkı yapabilir. Kafes içindekiler fena değil. Kafes dışındakiler bir tık bozuk ama devamlı o şekilde değilse sorun yok. Enerjisi, iştahı yerindeyse bu dışkı bir sorun teşkil etmez. Dal darı ve probiyotik verin yeterli olur.
Tamamdır çok teşekkür ederim 🥺

Geri