Karadeniz Pet

Kuşum kusuyor ve sıvı dışkı lütfen bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Padow

Meraklı Üye
Merhabalar abiler yardımınıza ihtiyacım var bugün kuşum 3-4 saatlik kapalı delikli bir kolide yolculuk yapmak zorunda kaldı otobüsteydik elimde tuttum sürekli ancak 20-30 dakika dışarda soğukta kaldık eve vardığımızda normaldi ancak yem yedi ve aralıklarla 1 er 2 şer tane yemler kusmaya başladı yemleri tane tane salyalı değil gibi tüyleri kabarık bir şekilde duruyor ama çok kabarık değil kusma anını yakaladım ve dışkısını da ekledim kuşuma bir şey olmuşmudur lütfen yardımcı olun ilaç kullanmak istemiyorum hemen belki geçici birşeydir ev değiştirdi stresten de olabilir mi hava değişimi vs. SUyuna 2 damla limon damlattım bi kaç kez içti

Videolar ;

Ekli dosyalar

• AC6A9C9C-6DED-4B53-AC88-78CA78354A9B.jpeg
    AC6A9C9C-6DED-4B53-AC88-78CA78354A9B.jpeg
    846.6 KB · Görüntüleme: 9
Son durum nedir? Kuş yem yedi mi? Kusma tekrarlandı mı ve kokulu muydu? Yeni dışkıları ne durumda?
Çok az yem yedi az önce kusma görmedim ancak şuan sürekli uyuklar gibi gözlerini kapatıyor ve hafif kabarık duruyor dışkısı sıvı gibi biraz birisi üşütmüş olabileceğini söyledi patates haşlıyorum şuan vermek için birde suyuna sirke koy dedi sizin tavsiyeleriniz neler kuşumu kaybetmek istemiyorum lütfrn yardım edin

Çok az yem yedi az önce kusma görmedim ancak şuan sürekli uyuklar gibi gözlerini kapatıyor ve hafif kabarık duruyor dışkısı sıvı gibi biraz birisi üşütmüş olabileceğini söyledi patates haşlıyorum şuan vermek için birde suyuna sirke koy dedi sizin tavsiyeleriniz neler kuşumu kaybetmek istemiyorum lütfrn yardım edin

Veteriner imkanınız varsa önceliğiniz veteriner olsun. Haşlanmış patates ishale iyi gelir. Yine aspur, dal darı ve probiyotik varsa onları da verin. Sirkeli su koymayın. Ama dışkısı aynı zamanda açlık dışkısı gibi de. Peçete üzerinde yeni yapılmış dışkılarını ara ara tekrar paylaşın.
Yine elektrolit su kaybını önler ama şu an temin etmeniz biraz zor, internetten söylemeniz gerekecek. Aynı şekilde ge oral da faydalı olur. Kuşu mutlaka sıcak tutun. Ve yem yemiyorsa mama hazırlayıp kendiniz kursaktan beslemeniz gerekecek.

Veteriner imkanınız varsa önceliğiniz veteriner olsun. Haşlanmış patates ishale iyi gelir. Yine aspur, dal darı ve probiyotik varsa onları da verin. Sirkeli su koymayın. Ama dışkısı aynı zamanda açlık dışkısı gibi de. Peçete üzerinde yeni yapılmış dışkılarını ara ara tekrar paylaşın.
Yine elektrolit su kaybını önler ama şu an temin etmeniz biraz zor, internetten söylemeniz gerekecek. Aynı şekilde ge oral da faydalı olur. Kuşu mutlaka sıcak tutun. Ve yem yemiyorsa mama hazırlayıp kendiniz kursaktan beslemeniz gerekecek.
Yeni bir konu açtım oraya bakma imkanınız varmı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri