Karadeniz Pet

Kuşum siyah ishal yapıyor titriyor ve hapşırıyor

Rabiacnnn

Yeni Üye
Merhaba kuşumu alalı henüz bir ay olmadı eski kuşumu siyah dışkılama ve ishalden kaybettim bu kuşumda da aynı belirtiler başladı çok korkuyorum bir anda zayıflamış yem yemiyor takviye mama yediriyorum zorla. Herhangi bir ilaç bilmiyorum titremesi var dışkısı sıvı ve siyah halsizlik pek yok gibi yem ve yulaf tohumundan başka bir şey yemiyor suyuna birkaç damla propolis damlatıyorum bakabilirim başka lütfen yardım eder misiniz

Ekli dosyalar

• 83AAD714-F662-4015-A75D-E1F82630E3C1.jpeg
    83AAD714-F662-4015-A75D-E1F82630E3C1.jpeg
    776.2 KB · Görüntüleme: 23
Merhaba, eski kuşun temas ettiği ürünlerle yeni kuşunuz temas etti mi?
Yeni yapılmış dışkılarını gün içinde atmaya devam ediniz. Dışkısı koksidiyoz dışkı gibi görünüyor. Yetersiz beslenmeden öncede dışkı rengi siyah mıydı?

Dışkı yeni siyahlaştı ve svılaştı yetersiz beslenmeden önce siyah değildi evet eski kuşumun kafesini kullanıyor ama ben kafesi sıcak suyla yıkayıp dezenfekte etmiştim kuşumu yerleştirmeden önce

Her ne kadar koksidiyoz akla ilk gelen olsa da, yetersiz beslenme yada yediği heehangi bir şey bu rengi vermiş olabilir. Yani kafes kemirme gibi bir şey. O yüzden sabah olduğunda gün içinde yeni yaptığı dışkılarını takip edin. Gözlemledikten sonra duruma göre hareket edilir.

Başını sürekli kafese sürtüyor ve kemirmeye çalışıyor bu ara ısırma davranışı da artmıştı bu nedeni olabilir mi ayrıca çok hapşırıyor tekrar dışkıladı ve siyah sıvı renkte yarın dışkısını tekrar atacağım

Başını sürekli kafese sürtüyor ve kemirmeye çalışıyor bu ara ısırma davranışı da artmıştı bu nedeni olabilir mi ayrıca çok hapşırıyor tekrar dışkıladı ve siyah sıvı renkte yarın dışkısını tekrar atacağım
Eğer kafes telini kemirdiyse boyasını vs çıkartarak yani o sebeple de olmuş olabilir. O yüzden kuşu gözlemleyelim. Ancak kemirmesine izin vermeyin. Boyalı kafesler zehirlenmelere dahi yol açar. Uzun vadede kafes teli kemirmesi iyi sonuçlar doğurmaz ne olduğunu anlamazsınız bile

Eğer kafes telini kemirdiyse boyasını vs çıkartarak yani o sebeple de olmuş olabilir. O yüzden kuşu gözlemleyelim. Ancak kemirmesine izin vermeyin. Boyalı kafesler zehirlenmelere dahi yol açar. Uzun vadede kafes teli kemirmesi iyi sonuçlar doğurmaz ne olduğunu anlamazsınız bile

Şuanki dışkısı

Ekli dosyalar

• 3C670821-77F0-4E5A-9E36-E92F60A27980.jpeg
    3C670821-77F0-4E5A-9E36-E92F60A27980.jpeg
    875.7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• 030CD061-18A6-4CBD-A56D-E7C9A1862FA4.jpeg
    030CD061-18A6-4CBD-A56D-E7C9A1862FA4.jpeg
    952.7 KB · Görüntüleme: 15
Aşağıya ilgili konuyu bırakıyorum. 2. Sıradaki ilaç da iş görür. Veterinerlerde bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Geri