Karadeniz Pet

Kuşum yandıktan sonra tırnakları çıktı

Çapkın55

Yeni Üye
Arkadaşlar dun akşam biz yemek yaparken kuşum kaynar suyun etrafında uçuyordu, kazara bir şey olmasın diye kafesinin içine bırakmaya gittim ama biraz yaramaz ve çok meraklı olduğu için elimden kaçtı ve uçarak kaynar suyun içine duştu. Hemen çıkarttık mudahele ettik soğuk suya sokup fakat alt bölgesi ve ayakları yandı. Direkt veterineri aradık o da soğuk suya sokmamızı söyledi. Bizde sonrasında kafesinin içine bıraktık uçmasın iyileşene kadar diye sabaha kadar başında durduk uzuntuden uyuyamadık bile. Bu sabah da tırnakları tek tek çıktı. Tırnakları kanıyor, kulak çubuğu ile ara ara temizliyorum kanayan yerlerini ama haliyle hala çok endişeliyiz. Kanamayı nasıl durdurabiliriz ve içinde tırnak kalıp kalmadığını nasıl anlarız? Ne yapmamız gerekiyor? Elimizden yem yiyor su içiyor ama hala halsiz tabi. Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz...

halen kanıyor mu? Mısır ununa batırın kanamanın durması için

Yanık çok ciddi olabilir, telefonla sormak yerine veterinere götürseniz daha iyi olacaktır. Yem yiyor ve su içiyor olması çok iyi ancak uzman müdahalesi gerekeceğini düşünüyorum . Varsa kantaron yağı veya teramisin sürün ayaklarına canını yakmadan ancak gagalamaması için yakalık gerekecektir

Yanık çok ciddi olabilir, telefonla sormak yerine veterinere götürseniz daha iyi olacaktır. Yem yiyor ve su içiyor olması çok iyi ancak uzman müdahalesi gerekeceğini düşünüyorum . Varsa kantaron yağı veya teramisin sürün ayaklarına canını yakmadan ancak gagalamaması için yakalık gere
Tırnağına mısır nişastası sürerek kanamayı durdurdum çok şukur fakat şu an halsiz bir şekilde sadece uyuyor. Arada su içiyor ben de elimden yem yediriyorum. Veterinere açıkçası göturmek istemiyorum burada kuşlar hakkında fazla bilgiye hatta neredeyse hiç bir bilgiye sahip olmadıkları için.. Kantaron yağını ve teramisin alıp surdukten sonra biraz gözlemleyelim bakalım olmadı farklı bir ilçeye iyi bir veteriner bulursak götureceğiz artık.. çok teşekkur ederim cevabınız için

Kanamanın durmuş olmasına sevindim. Kendisi yemiyorsa siz besleyin yumurta maması vs de yapabilirsiniz . Ama mutlaka beslensin. Bağışıklığını güçlü tutmanız gerekiyor, entrobac probiyotik gerwit vitamin var mı yada temin edebilir misiniz . Yanık kremi mevcut mu ? Kuşlardan anlayan veteriner bulmak çok zor ne yazık ki.

Geri