Karadeniz Pet

Kuşum yemini yiyor sonra kusuyor

abiporkul

Yeni Üye
Kuşumun kursak mantarı tedavisi devam ediyor 10.gundeyiz fakat bugün nedense ne yese hepsini kusup durmaya devam etti. Yem yememezlik de değil yiyip kusuyor kustuklarini da yemeye çalışıp kusuyor. Bir de bugün tamamen köşelere koltuk altıma yastığımin altına yorganın en dibine girip durmaya çalıştı şimdi de hırkamin cebine girdi ne sorunu olabilir

Kursak mantarı tedavisi bitse bile sonradan nüksetme olasılığı yüksek bir hastalıktır. Kustuklarını tekrar yememesine dikkat etmelisiniz. Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyorsunuz değil mi?
Bu arada yastık altı, yorgan dibi, hırka cebine gitme sebebi sanıyorum ki karanlık yerleri tercih ettiğinden. Kendini daha güvenli hissediyordur.

Kursak mantarı tedavisi bitse bile sonradan nüksetme olasılığı yüksek bir hastalıktır. Kustuklarını tekrar yememesine dikkat etmelisiniz. Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyorsunuz değil mi?
Bu arada yastık altı, yorgan dibi, hırka cebine gitme sebebi sanıyorum ki karanlık yerleri tercih ettiğinden. Kendini daha güvenli hissediyordur
Gece için yemini bırakayım mi çünkü kusmaktan başka bişey yapmıyor aç kalmasın diye koysam mi diyorum ama bir de tarttik 27 27 gram 1 1.5 yaş için aşırı zayıf denilir mi

Bu arada yastık altı, yorgan dibi, hırka cebine gitme sebebi sanıyorum ki karanlık yerleri tercih ettiğinden. Kendini daha güvenli hissediyordur.
Farkını bilmiyorum nasıl anlarım dişi kuş 1.5 yaşında

Kilosu zayıf. Aşağıdaki konuyu okuyunuz ve videoları izleyiniz.

Kilosu zayıf. Aşağıdaki konuyu okuyunuz ve videoları izleyiniz.
Merhaba kuşum kusup durmaya devam ediyor. artık hangisi olduğunu düşünmekten çok kustuklarini geri yemesini önlemeye çalışıyorum ama verdiğim marul ekmek gibi besinleri de yemiyor. bütün gün yine aynı şekilde kusup geri ağzına aldı. vermeyeyim diyorum ama aç kalmasından da korkuyorum ne yapayım vereyim mi yemini yoksa sadece diğer besinler mi kalsın aç kalınca yer diye

Merhaba kuşum kusup durmaya devam ediyor. artık hangisi olduğunu düşünmekten çok kustuklarini geri yemesini önlemeye çalışıyorum ama verdiğim marul ekmek gibi besinleri de yemiyor. bütün gün yine aynı şekilde kusup geri ağzına aldı. vermeyeyim diyorum ama aç kalmasından da korkuyorum ne yapayım vereyim mi yemini yoksa sadece diğer besinler mi kalsın aç kalınca yer diye
O kusmasının videosunu ekler misiniz?
Hastalık kusması yapan kuş genelde geri yemez ama anlattıklarınız da kur kusması gibi değil. Kuş yem yesin tabii ki??

yerken tek tek fırlattığı da oluyor böyle attığı da oluyor
36.saniyede falan kafasını öyle sallayarak işte etrafa saçtığı da oluyor salyali şekilde toptan bıraktığı da oluyor

İlk üç gün probiyotik
7 gün
zolax diafurly (1 pirinc tanesi)
polivit flagyl fungostatin (1ml) karışımı
3 gün probiyotik
1 gün temiz su
1 gün batikonlu su
Şu anda 12.gundeyiz probiyotik veriyoruz

Aslında ilaçlar doğru ancak kuşun bu hali beni endişelendirdi. Veteriner desteği alıyorsunuz değil mi, yani ilaçları veteriner gözetiminde kullanıyorsunuz? Bence kuşun videolarını veterinere gösterin. Kursak beslemesi yapılabilir kuşu. Bu şekilde pek yem yediği söylenemez

Aslında ilaçlar doğru ancak kuşun bu hali beni endişelendirdi. Veteriner desteği alıyorsunuz değil mi, yani ilaçları veteriner gözetiminde kullanıyorsunuz? Bence kuşun videolarını veterinere gösterin. Kursak beslemesi yapılabilir kuşu. Bu şekilde pek yem yediği söylenemez
Tedavi bitince gelin dediği için özellikle ziyaret etmiyoruz bütçemiz kısıtlı olduğundan. bu şekilde devam ederse yemini koyalım mi peki zararlı mı böyle yapması, başka şeyler mi yedirmeye çalışalım yoksa kaldırıp

Başka şeylerden kastınız nedir?
Dal darı varsa onu verin. Yemlik hep kalsın ama kendiniz mama hazırlayıp çay kaşığıyla yedirmeyi deneyin. Görünene göre yemeye çalışıyor dolayısıyla kursağa basmadan çay kaşığıyla da yiyebilir.

Başka şeylerden kastınız nedir?
Dal darı varsa onu verin. Yemlik hep kalsın ama kendiniz mama hazırlayıp çay kaşığıyla yedirmeyi deneyin. Görünene göre yemeye çalışıyor dolayısıyla kursağa basmadan çay kaşığıyla da yiyebilir.
Merhaba tedavi süreci bittiği için tekrardan götürdük. herhangi bir değişim olmadığı için aynı ilaçlara tekrar etsin dedi doktor ama bilemedik vücudu dayanır mı, bir de geçirmediği halde neden tekrardan uygulayın dedi anlamadık.bir bilginiz var mı acaba başlamadan ne kadar bekleyelim ya da başka önerdiğiniz bir tedavi süreci var mıdır

Merhaba tedavi süreci bittiği için tekrardan götürdük. herhangi bir değişim olmadığı için aynı ilaçlara tekrar etsin dedi doktor ama bilemedik vücudu dayanır mı, bir de geçirmediği halde neden tekrardan uygulayın dedi anlamadık.bir bilginiz var mı acaba başlamadan ne kadar bekleyelim ya da başka önerdiğiniz bir tedavi süreci var mıdır
Kursak mantarı tedavileri çok zorlu geçer yani uzun olabilir. Kaç gün daha devam edin dedi ve toplam ne kadar olacak?

Aslında iki hafta idealdir ama sizin kuşun durumu bana çok ilerlemiş geldi. Yani başlangıç seviyesinde değil ne yazık ki. İlaçlarda doğru olduğundan bir süre daha kullanılabilir diye düşünüyorum. İlaçları kesseniz de dayanma gücü çok olmayabilir. Ayrıca yeni bir tedavi süreci dediğiniz şey; başka ilaç kullanımı demektir fakat veterinerin verdiği ilaçlar doğru olduğundan başka yöntem de fayda etmeyecektir diye düşünüyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Tabi organları da çok yormamak lazım bence 21. Günde yine bir kontrole götürün.

Geri