Karadeniz Pet

Kuşumun bir sorunu var

Kepekten önce daha önemli sorunları var bence. Sabah kuşa bir kekik spreyi yapın. Burun deliklerine gelecek şekilde 5-6 kere sıkın, ürkütmeden ve en önemlisi üşütmeden. Biraz olsun rahatlatır. Sonra okaliptus yaprağını sipariş verin. Aynı zamanda yarım suluğa beş damla gerwit damlatın. Aynı zamanda ense damlası işini halletmeye çalışın 👍🏻
Çok çok teşekkür ederim Merve hanim ilginiz ve tavsiyeleriniz için

Kepekten önce daha önemli sorunları var bence. Sabah kuşa bir kekik spreyi yapın. Burun deliklerine gelecek şekilde 5-6 kere sıkın, ürkütmeden ve en önemlisi üşütmeden. Biraz olsun rahatlatır. Sonra okaliptus yaprağını sipariş verin. Aynı zamanda yarım suluğa beş damla gerwit damlatın. Aynı zamanda ense damlası işini halletmeye çalışın 👍🏻
Ben kekik spreyi tarifini bulamadim sizi yormazsam tarifi yazabilir misiniz?

Ben kekik spreyi tarifini bulamadim sizi yormazsam tarifi yazabilir misiniz?
Yarım çay kaşığı kaya tuzu, yarım çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kekiği az miktarda suda kaynatın. 200 ml su ile seyreltin. Soğumaya bırakın. Soğuyunca sprey şişesiyle kafes üstünden de olabilir, burun deliklerine gelecek şekilde ürkütmeden sıkın

Yarım çay kaşığı kaya tuzu, yarım çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kekiği az miktarda suda kaynatın. 200 ml su ile seyreltin. Soğumaya bırakın. Soğuyunca sprey şişesiyle kafes üstünden de olabilir, burun deliklerine gelecek şekilde ürkütmeden sıkın
Tamamdır çok teşekkür ederim 🤗

Kaya tuzu yerine himalaya tuzu olur mu?

Hava kesesi paraziti de olabilir. Sesini biraz ona benzettim. Önlem amaçlı da olsa ivermektin içeren ense damlası kullanmanızı tavsiye ederim.
Merve hanım ense damlasini alacağim da ivermektin içeren demişsiniz ya bildiğiniz bir marka var mı ya da ilaç ismi

Herkese merhaba. Kuşumu veterinere götürdüm çikardiği ses için. Yaptiği muayene sonucu sağlikli olduğunu ve hava kesesinin boş olduğunu söyledi tedbir amaçli parazit damlasi yapti. Kuşumda ses baya azaldi sadece yem yerken ses yapiyor sonrasinda geviş getirir gibi ağiz hareketi yapiyor. Dışkısı koyu renkli biraz. Kafeste kumluk var gaga taşi var balik kemiği var. Bu durumun nedeni ne olabilir.

Geri