Karadeniz Pet

kuşumun dışkısı ve tuhaf davranışlar

getherenowhere

Yeni Üye
3 kuşum var bi tanesi sürekli su dışkılıyor. katı olarak çok az dışkılıyor. kafesi o kadar kötü kokuyor ki. hasta falan da değil. enerjisi, yemesi, içmesi, oynaması her şeyi yerinde. bu aylardır böyle sanırım ne zamandır olduğunu gerçekten hatırlamıyorum. sebep olarak da aynasını düşündüm çünkü 7/24 aynasına kusuyor. ne yese kusup kusup geri yiyor. aynasını alamıyorum alırsam depresyona girer diye korkuyorum. başka oyuncağı yok kafesi de biraz küçük kötü hissetsin istemiyorum. ne yapabilirim bu konu hakkında?

diğer kuşum da sürekli peçete yiyor. kum koymuyordum önceden ama artık kısa bir süredir kum koyuyorum yemlerine iyice sindirsinler diye. kuşum daima gidip peçete yiyor. ne yapabilirim bu konu hakkında?

Su dışkılayan kuşun yem dışında yedikleri neler? Meyveyi çok mu tüketiyor? Hepsi aynı kafeste mi? Ve kuşlar hastalıklarını gizlemekte çok iyidirler. Kakası kıvamı ve kakasının kötü kokmasıyla zaten başlıca hastalığını belli ediyor gibi. Enerjisinin ve yeme içmesinin yerinde olması güzel. Bu şekilde toparlanması daha kolay olur. Çok kusuyorsa bu onu yorar ve kursağının sürekli nemli kalmasına sebebiyet verdiği için kursak mantarına davetiye çıkartırsınız. Aynayı kafesten alın. Merak etmeyin depresyona girmez. Kafes dışına çıktığında bakabilir. Çok çok fazla kur kusmasından kesinlikle daha iyi bir durum olacak. Hem yediklerinin kendisine de yaraması gerekiyor. Kur kusması güzel bir şey ama fazlası zarar verir.
Kuş kumu kafesinde daima dursun, ihtiyacı kadar tüketecektirler.
Peçete tüketmesi maalesef meraklı olduklarından kaynaklanıyor. Muhtelen yemiyordur yuvarlayıp bırakıyordur ama dışkı bulaşmışsa sıkıntı olur. Kafes ızgara teli varsa onu kullanmanız faydalı olur.

Su dışkılayan kuşun yem dışında yedikleri neler? Meyveyi çok mu tüketiyor? Hepsi aynı kafeste mi? Ve kuşlar hastalıklarını gizlemekte çok iyidirler. Kakası kıvamı ve kakasının kötü kokmasıyla zaten başlıca hastalığını belli ediyor gibi. Enerjisinin ve yeme içmesinin yerinde olması güzel. Bu şekilde toparlanması daha kolay olur. Çok kusuyorsa bu onu yorar ve kursağının sürekli nemli kalmasına sebebiyet verdiği için kursak mantarına davetiye çıkartırsınız. Aynayı kafesten alın. Merak etmeyin depresyona girmez. Kafes dışına çıktığında bakabilir. Çok çok fazla kur kusmasından kesinlikle daha iyi bir durum olacak. Hem yediklerinin kendisine de yaraması gerekiyor. Kur kusması güzel bir şey ama fazlası zarar verir.
Kuş kumu kafesinde daima dursun, ihtiyacı kadar tüketecektirler.
Peçete tüketmesi maalesef meraklı olduklarından kaynaklanıyor. Muhtelen yemiyordur yuvarlayıp bırakıyordur ama dışkı bulaşmışsa sıkıntı olur. Kafes ızgara teli varsa onu kullanmanız faydalı olur.
Ayrıca su dışkılayan kuş çok fazla kur kusması yaptığından kendisi yeterli beslenemeyip açlık dışkısına doğru yol alıyor olabilir. Probiyotik ve dal darı verin kuşunuza. Ve dediğim gibi aynayı kaldırın

Geri