Karadeniz Pet

Kuşumun geçmeyen ve artarak devam eden hastalığı

salvation

Yeni Üye
Merhabalar dişi 1.5 yaşındaki muhabbet kuşum 4 ay önce özellikle geceleri vik vik ötmeye başlamıştı. Bunun üzerine önce hava kesesi paraziti olabilir diye vilmectin kullandım ama gecmeyince monodoks antibiyotik kullandım. 1 hafta boyunca antibiyotik kullandıktan sonra düzeldi ama antibiyotigi bıraktıktan 5 gün sonra tekrar başladı. Bu tedavileri 3 ay önce yapmıştım.
Daha sonra gerwit ve probiyotik kullandım destek amaçlı ama sıkintili solunum ve kuyruk sallaması ve vik vik ötmesi artık geceleri değil gunduzleride yapmaya başladı. Hatta bağırma gibi ses çıkarıyor çoğu zaman Yavrum artık video da görüldüğü şekilde ses çıkarıyor. Ne yapacağımı şaşırdım veteneriner de bir şey yapmıyor. Yemesinde icmesinde hiç birşey yok gayet enerjik ve oyuncu. Ama basının üstünde siyah leke gibi şeyler çıktı son zamanda. (Foto çektim) Diskisida gayet kıvamında. Video ve fotoğraflari paylaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Video 1 ;

Video 2;

Ekli dosyalar

• IMG_20230803_003509.jpg
    IMG_20230803_003509.jpg
    742.4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230803_003448.jpg
    IMG_20230803_003448.jpg
    428.4 KB · Görüntüleme: 8
Ek olarak uçarken ses çıkarıyor kumru yada güvercin uçması gibi . Birde attığım videoda da var hapsirir gibi bişey yapıyor sürekli.

Öncelikle geçmiş olsun.
Kuşun çok durumu acil ve ciddi. Dolayısıyla mutlaka kanatlı uzmanı görmeli. Allah korusun geç kalırsanız nefes alamayıp kuşunuzu kaybedebilirsiniz.
Veteriner imkanlarınızı zorlamanız gerekecek.
bulunduğunuz şehirde veteriner fakültesi varsa oralarada bakabilirsiniz

Öncelikle geçmiş olsun.
Kuşun çok durumu acil ve ciddi. Dolayısıyla mutlaka kanatlı uzmanı görmeli. Allah korusun geç kalırsanız nefes alamayıp kuşunuzu kaybedebilirsiniz.
Veteriner imkanlarınızı zorlamanız gerekecek.
bulunduğunuz şehirde veteriner fakültesi varsa oralarada bakabilirsiniz
Teşekkürler veteriner varda kanatlı hayvandan anlayan yok. Üniversite hastanesinde de randevu alamıyorum. 4 in 1 mix kullanmış az önce gördüm güncel konuları birinde. İşe yaramış benzer hastalık gibi geldi bana. Bu kuş 4 aydır böyle veteriner de birşey yapamadı.

Kuşun bu hale gelmesinin altında yatan sebepler diğer kuştan farklı olabilir. Dolayısıyla ben kullanın ya da kullanmayın diye yönlendirme yapamayacağım. Durumu ilerlemiş olduğundan veterinere danışılmadan hareket edilmemesi kanaatindeyim ama tabi sizi de anlıyorum haliyle öylece durmak istemiyorsunuz. Umarım en kısa sürede toparlar.

Geri