Karadeniz Pet

Kuşumun poposunda dışkı kalıntısı

Mertcan67

Yeni Üye
Merhaba sabah poposuna baktığımda poposunda dışkı kalıntısı vardı siyah renkli yemesinde içmesinde sorun yok bol bol yer probiyotik ve vitaminini haftada bir kere veriyorum. pamuğa zeytinyağı sürüp poposuna sürdüm ama dahada bulaştı sizce hastamıdır.

videolar

Ekli dosyalar

• IMG_20230523_083447_621.jpg
    IMG_20230523_083447_621.jpg
    239.4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20230523_083323_420.jpg
    IMG_20230523_083323_420.jpg
    149.4 KB · Görüntüleme: 27
Dışkısına bu rengi verecek herhangi bir ürün kullandınız mı? Neler tüketti
Yem , kuş kumu , mineral blog , kalamar kemiği , gaga taşı, entrobac , gervit ve dal darı bunlardan başka bir şey vermiyorum. açık yemin bayat olma ihtimali varmıdır kuşu aldığımdan beri açık yem veriyorum

Gün içinde dışkılarını yine takip edin. Siyah dışkı genelde iyi değildir. Bir süre daha dışkılarını gözlemleyin.
veterinere gittim bugün üst solunum yolu enfeksiyonu dedi antibiyotik + ağrı kesici + c vitamini verdi 1 hafta kullan bunları dedi antibiyotiği suyuna damlat dedi ağrı kesiciyi günde bir kere ağzına damlat dedi c vitamininide sabah akşam ağzına damlat dedi

veterinere gittim bugün üst solunum yolu enfeksiyonu dedi antibiyotik + ağrı kesici + c vitamini verdi 1 hafta kullan bunları dedi antibiyotiği suyuna damlat dedi ağrı kesiciyi günde bir kere ağzına damlat dedi c vitamininide sabah akşam ağzına damlat dedi
solunuma benzemiyordu ama umarım doğrudur ve biran önce toparlae. Geçmiş olsun

solunuma benzemiyordu ama umarım doğrudur ve biran önce toparlae. Geçmiş olsun
Her şey için teşekkür ederim az önce baktığımda kuşum ölmüş vaziyette ve gözü açıktı. tek diyeceğim var keşke veterinere gitmeseydin

Her şey için teşekkür ederim az önce baktığımda kuşum ölmüş vaziyette ve gözü açıktı. tek diyeceğim var keşke veterinere gitmeseydin
Hay Allah 😔 Hangi veterinere götürdünüz bilmiyorum ama belli ki kuştan anlamıyormuş. Başınız sağolsun, geçmiş olsun. Keşke başka bie veterinere daha sorsaydınız, bu solunum problemine benzemiyordu 😥

Koksidiyozdu büyük ihtimal, güncel dışkı takibiyle koksidiyoza yönlendirecektim ama veterinerden sonrasına zaten kuşun vakti kalmadı. Veterinere güvenmeniz sizi suçlu yapmaz, sizin yerinizde kim olsa veterinere güvenirdi. Başınız sağolsun, huzur içinde uyusun.
Yeni bir can sahiplenirseniz ölen kuşun temas ettiği mineral blok, kalamar kemiği gibi ürünleri çöpe atın ve kafesi çok iyi temizleyin. Koksidiyoz bulaşıdır. Tekrardan başınız sağolsun.

Koksidiyozdu büyük ihtimal, güncel dışkı takibiyle koksidiyoza yönlendirecektim ama veterinerden sonrasına zaten kuşun vakti kalmadı. Veterinere güvenmeniz sizi suçlu yapmaz, sizin yerinizde kim olsa veterinere güvenirdi. Başınız sağolsun, huzur içinde uyusun.
Yeni bir can sahiplenirseniz ölen kuşun temas ettiği mineral blok, kalamar kemiği gibi ürünleri çöpe atın ve kafesi çok iyi temizleyin. Koksidiyoz bulaşıdır. Tekrardan başınız sağolsun.
bir kaç saat önce yeni bir kuş aldım başka petshopdan inşallah uzun ömürlü yaşar. sağolun yapacak bir şey yoktu ölmüştü kafesi çok iyi temizledim kalamar kemiği falan hepsini çöpe attım yenilerini aldım

Hay Allah 😔 Hangi veterinere götürdünüz bilmiyorum ama belli ki kuştan anlamıyormuş. Başınız sağolsun, geçmiş olsun. Keşke başka bie veterinere daha sorsaydınız, bu solunum problemine benzemiyordu 😥
çok sağolun yapacak bir şey yok benim hatam gittim veterinere sağına soluna ve poposuna baktı dedi üst solunum yolu enfeksiyonu ilaçları verdikten sonra maalesef sabaha kalmadı ne diyeceğim bilemiyorum iyi akşamlar

Geri