Karadeniz Pet

Kuşumun sadece gece yaptığı garip kakalar

(dişi) Kuşum 5 ay kadardır benimle, pazartesi günü gece böyle garip kakalar yapmaya başladı. Fotoğrafları ekleyeceğim, ne olduğunu bilen var mı? Kuş dişi, yaşını bilmiyorum, bu hafta kakasını gözlemlemek için sebze vermedim ama bugün elma verdim biraz. Fotoğraflar bugüne ait değil, pazartesi, Çarşamba ve cuma gününe ait . Perşembeyi de eklerdim de üç fotoğraf istiyor. Kakası işte bu şekilde.
IMG_20221009_104921-min.jpg
IMG_20221015_155240-min.jpg
IMG_20221015_155254-min.jpg

Gündüz yaptığı neredeyse tüm dışkılar normal, gün içinde bir iki tane bu anormal olanlardan yapıyor sadece. Ortam sıcaklığını bilmiyorum açıkçası ama diğer kuşumun kakaları normal.

Probiyotik kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız, probiyotik temin edin yarımdan biraz fazla suya çay kaşığı ucu kadar ekleyin 6-8 saatte bir yenilereyek bir gün boyunca verin. Ortam sıcaklığı normalse eğer, kuşlarda gece hareketsiz kaldıklarından dolayı dışkı değişikliği olabiliyor. Birde dışkıda leke bıraktığı için avidiara bir bakmanızı öneririm

VVa
Probiyotik kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız, probiyotik temin edin yarımdan biraz fazla suya çay kaşığı ucu kadar ekleyin 6-8 saatte bir yenilereyek bir gün boyunca verin. Ortam sıcaklığı normalse eğer, kuşlarda gece hareketsiz kaldıklarından dolayı dışkı değişikliği olabiliyor. Birde dışkıda leke bıraktığı için avidiara bir bakmanızı öneririm
Vardı probiyotik ama taşınırken kayboldu galiba iki hafta önce, ondan beri görmedim. Kayboldu ihtimali varsa, probiyotik markası önerebilir misiniz? Babamın kuş üreten bir arkadaşı vermişti bana probiyotiğimi fakat markasını bilmiyorum onun için kayboldu ise yeni almam lazım, tekrar isteyemem.

VVa

Vardı probiyotik ama taşınırken kayboldu galiba iki hafta önce, ondan beri görmedim. Kayboldu ihtimali varsa, probiyotik markası önerebilir misiniz? Babamın kuş üreten bir arkadaşı vermişti bana probiyotiğimi fakat markasını bilmiyorum onun için kayboldu ise yeni almam lazım, tekrar isteyemem.
Entrobac probiyotik alabilirsiniz

Geri