Karadeniz Pet

Kuşumun tüylerine yapışık dışkılar

ayhanxd

Yeni Üye
Kuşum son günlerde fazla durgun ve sessiz. Arka tarafına baktığımda dışkıların yapışık olduğunu gördüm ve temizledim. Kuşum kabız olabilir mi? Veya farklı bir rahatsızlığı mı vardır? Tedavisi için ne yapmam gerekir? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• AAA.jpg
    AAA.jpg
    790.4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230615_102042.jpg
    IMG_20230615_102042.jpg
    579.6 KB · Görüntüleme: 22
Evet kuş dişi. Şuan sadece normal yemini yediriyorum. Dün suyuna çok az sade soda kattım onun haricinde bir şey yapmadım.

Kuşun tünekte yandan videosunu atar mısınız? Popo kısmı şiş mi? Yumurta durumlarında da kabızlık gibi durumlar söz konusu oluyor da o yüzden o ihtimalide değerlendirmek gerekir
Yaklaşık 2.5 yaşında. Hiç çiftleşmedi ve yumurtlamadı. Anormal bir şişlik fark edemedim. Uykudan uyandırdım ondan biraz şiş gözüküyor.

Anladım. Kabızlık için 3 gün üst üste probiyotik takviyesi yapabilirsiniz. Yine yeşillik yemesi rahatlatır. Brokoli, ıspanak gibi ürünleri ilk sırada tercih edin. Kesme şeker boyutunu geçmesin yiyeceği miktar. İlk başta yazdıklarımı da uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra kuşa fayda sağlar.

Anladım. Kabızlık için 3 gün üst üste probiyotik takviyesi yapabilirsiniz. Yine yeşillik yemesi rahatlatır. Brokoli, ıspanak gibi ürünleri ilk sırada tercih edin. Kesme şeker boyutunu geçmesin yiyeceği miktar. İlk başta yazdıklarımı da uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra kuşa fayda sağlar.
Merhaba, bugün dikkat ettim kuşumun poposunun biraz üstünde iltihaba benzer beyaz bir nokta var. Dokunduğum kemik gibi sert olduğunu gördüm. Bir de göğüs kısmındaki tüylerinin dibinde siyahlıklar var. Kendisi izin verdiği kadarını çekebildim. Kabızlıktan başka bir hastalığı olabilir mi kuşun?

Ekli dosyalar

• foto1.jpg
    foto1.jpg
    105.7 KB · Görüntüleme: 9
  • foto2.PNG
    foto2.PNG
    896.4 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba, bugün dikkat ettim kuşumun poposunun biraz üstünde iltihaba benzer beyaz bir nokta var. Dokunduğum kemik gibi sert olduğunu gördüm. Bir de göğüs kısmındaki tüylerinin dibinde siyahlıklar var. Kendisi izin verdiği kadarını çekebildim. Kabızlıktan başka bir hastalığı olabilir mi kuşun?
Ne olduğunu hiç anlayamadım maalesef

Geri