Karadeniz Pet

kuşumun vücudu morardı şişti

neon

Meraklı Üye
yaklaşık iki haftadır popo kısmı şiş. daha öncelerde de şişip iniyordu veterinerimiz fıtık diyordu. ve bi iki hafta sonra kendiliğindne geçiyordu.
lakin şehir değiştirdik farklı bir vete gittik. röntgen çekildi yağ dokusu olduğu söylendi. bi haftadır ilacı kullanıyoruz lakin durumu daha da kötüleşti.
bugün vücudu morardı daha sonra siyahlaştı ve popo kısmı iyice şişti kılcal damarlar var sanki.
ne yapmak gerekir hocam. hayvanın neşesi gitti. ne alınacaksa hemen alırız tedaviye başlarız. sizce nedir problem hocam?
kakaları çok sulu. bazen sadece su oluyor. rezil halde doğrusu onları da yüklerim.

lütfen bize yardım edin.
1E1981DB-AA73-41A3-8B93-79F52C09751C.jpeg
32DF8BC7-DB04-4223-A64A-3CE2C6F9B1A2.jpeg
E4340F5E-7B0E-408B-8152-E5ADDD5B8CF6.jpeg

Tavsiye olarak veterineri begenmediyseniz baska kuscu veterinerlere bakabilirsiniz burdan veya forumlardan cok yardim bulabileceginizi dusunmuyorum

Tavsiye olarak veterineri begenmediyseniz baska kuscu veterinerlere bakabilirsiniz burdan veya forumlardan cok yardim bulabileceginizi dusunmuyorum
hepsini aradım kuşlara bakmıyoruz dediler. veterinerlerin çoğu tüccara dönmüş. hiç güvenmiyorum maalesef. ama araştırmaya devam edeceğim.

dışkıları da ekledim. aynı sorumlar devam ediyor. lütfen bilgili işin ehli kişileri de etiketler misiniz?

Kuşun şu an iştahı nasıl? yem yeme su içme durumu nasıl? Genel olarak uyukluyor mu neşesi nasıl?

Bi an önce teşhis konulup tedaviye başlanız gerek. Hangi şehirdesiniz?

Kuşun şu an iştahı nasıl? yem yeme su içme durumu nasıl? Genel olarak uyukluyor mu neşesi nasıl?

Bi an önce teşhis konulup tedaviye başlanız gerek. Hangi şehirdesiniz?
iştahınazaldı, yem yemiyor bol su içiyor dışkılar da bol sılu.
neşesi bi iki güne kadar yerindeydi. bi iki gündür gitti. veterinerlerin hepsini gezdim. ilaç probiyotik vitamin verdiler. aynı zamanda bebek meyvesi önerdiler muzlu. dün zorla verdim yedi biraz. uyukluyor bugün de.
sakaryadayım.

sizce hastalık nedir? kim yardımcı olabilir

Dışkısının zaten iyi olmadığı belli ama salmonella, e-coli gibi ağır bir hastalık dışkısına benziyor. Başka bir belirti var mı?
İştahtab kesildiği için söylüyorum, kursak beslemesini biliyor musunuz, elle besleme aparatınız yoksa temin ediniz.
Birde forumdan ziyade bence kanatlı uzmanı görmeli. Burada gözle ve ihtimaller üzerinde vakit kaybı yaşarız. Sonuca ulaşsak dahi kesinlik arz etmediğinden yanlış bir yol izleme ihtimalimiz yüksek. Ve üzgünüm ama kuşun deneme-yanılma yolunu uygulayacak gücü ve vakti olmayabilir. O yüzden veteriner arayışına biran önce başlayınız. Bulunduğunuz şehirde veteriner fakültesi varsa oralara da danışabilirsiniz. Ve bazı yerler kuşlara bakmaz ama dışkı analizi yapar. Onlarıda sorunuz.

47297641-9298-4FDC-8A50-1E64FC59801C.jpeg
Dışkısının zaten iyi olmadığı belli ama salmonella, e-coli gibi ağır bir hastalık dışkısına benziyor. Başka bir belirti var mı?
İştahtab kesildiği için söylüyorum, kursak beslemesini biliyor musunuz, elle besleme aparatınız yoksa temin ediniz.
Birde forumdan ziyade bence kanatlı uzmanı görmeli. Burada gözle ve ihtimaller üzerinde vakit kaybı yaşarız. Sonuca ulaşsak dahi kesinlik arz etmediğinden yanlış bir yol izleme ihtimalimiz yüksek. Ve üzgünüm ama kuşun deneme-yanılma yolunu uygulayacak gücü ve vakti olmayabilir. O yüzden veteriner arayışına biran önce başlayınız. Bulunduğunuz şehirde veteriner fakültesi varsa oralara da danışabilirsiniz. Ve bazı yerler kuşlara bakmaz ama dışkı analizi yapar. Onlarıda sorunuz.
öncelikle teşekkür ederim.
elle besleme daha önce yapmadım videosunu izledim yapabileceğimi düşünüyorum. nasıl bir mama vermeliyim?
hangi ilaçlar kuşu hızlıca toplar? en azından enerjisini ve besin değerini yükseltecek bir öneriniz var mıdır?
Sakarya içi tanıdığınız var mıdır iyi bir kuş veterineri?
dışkı analizi için bugün pazar açık bi yer var mıdır bilmiyorum yarın bulabilirim gibi gözüküyor.
bebek maması, bebe büskivisi verilmeli midir??
sizce normalde hiç vermeyiz veterinner verebilirsiniz lifli olduğu için bağırsaklara iyi gelebilir demişti.
şu an aktif kullandığımız ilaçlar :
Baytril k bunu kullanıyoruz. muadil olarak Vil floks 0,5 cc bunu önerdiler, diğerini bulduğum için kullanmıyorum.
bağırsak takviyesi olarak fotoğraftakini sabah akşam bir damla kullanıyorum.

@Merve on gün ömce kötü bir vet deneyimimiz oldu
855DC1F0-C550-4DB2-98CD-CF77FC2A02CD.jpeg
855DC1F0-C550-4DB2-98CD-CF77FC2A02CD.jpegbu ilacı verdi on gün kullandık hiç iyi gelmedi bıraktık daha sonra farklı ilgili bi veterinere gittik bahsettiğim diğer ilaçları verdi bir gündür onları kullanıyoruz.
iki gündür iştahsız ve enerjisi yok. sizce o ilaçlar yeterli midir?
ve doğru bir kullanım mı?
teşekkür ederim tekrar…

öncelikle teşekkür ederim.
elle besleme daha önce yapmadım videosunu izledim yapabileceğimi düşünüyorum. nasıl bir mama vermeliyim?
hangi ilaçlar kuşu hızlıca toplar? en azından enerjisini ve besin değerini yükseltecek bir öneriniz var mıdır?
Sakarya içi tanıdığınız var mıdır iyi bir kuş veterineri?
dışkı analizi için bugün pazar açık bi yer var mıdır bilmiyorum yarın bulabilirim gibi gözüküyor.
bebek maması, bebe büskivisi verilmeli midir??
sizce normalde hiç vermeyiz veterinner verebilirsiniz lifli olduğu için bağırsaklara iyi gelebilir demişti.
şu an aktif kullandığımız ilaçlar :
Baytril k bunu kullanıyoruz. muadil olarak Vil floks 0,5 cc bunu önerdiler, diğerini bulduğum için kullanmıyorum.
bağırsak takviyesi olarak fotoğraftakini sabah akşam bir damla kullaG

Gençvet e götürebilirsin iyi olduğunu duymuştum

Maalesef sakaryada bilmiyorum ama izmitte varsa o taraflarada bakın isterseniz.
Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve su ile karıştırıp muhallebi kıvamına getirerek mama hazırlayabilirsiniz. Ama baktınız ki bu besleme tahmininizden de uzun sürdü o zaman hazır mamalar satılıyor onlardan temin edebilirsiniz. Ama toparlamaya başladıkça yem yemeye de başlayacaktır. Ben ilaç öneremeyeceğim ama kekik çayı yapabilirsiniz bir kerelik. Doğal antibiyotiktir. Yanında dal darı ile destekleyin. Ve entrobac probiyotik temin etmenizde fayda var. Hatta gervit multivitamin de temin ediniz ki sonrası için çok ihtiyacınız olacak. 10-20 gram ve ml yeterli olacaktır.

Geri