Karadeniz Pet

kuşumun yumurtlamaması için?

tamam vereyim. sahte yumurta almadan bu yumurtaları almayayım mı o zaman
Konuyu en baştan tekrar okudum, yumurta üzerine yatıyor demişsiniz.
Şu anlık o yumurtalar sahte yumurtaların gördüğü işlevi görür. Dolayısıyla yuvadan almayıp, daha fazla yumurtlamasının önüne geçebilirsiniz.
Eğer kuş yumurtalara hiç ilgi göstermiyosa o zaman yumurtaları alın.
Birde kuşun yumurtlamasını istemiyorsanız o önerdiklerimiz dışında kuşun dikkatini dağıtın. Mesela kafesin yerini değiştirirseniz dikkati dağılır ve biraz strese girer. Dolayısıyla yumurtlamayı düşünmez.
Umarım açıklayıcı olmuştur 🌸

Konuyu en baştan tekrar okudum, yumurta üzerine yatıyor demişsiniz.
Şu anlık o yumurtalar sahte yumurtaların gördüğü işlevi görür. Dolayısıyla yuvadan almayıp, daha fazla yumurtlamasının önüne geçebilirsiniz.
Eğer kuş yumurtalara hiç ilgi göstermiyosa o zaman yumurtaları alın.
Birde kuşun yumurtlamasını istemiyorsanız o önerdiklerimiz dışında kuşun dikkatini dağıtın. Mesela kafesin yerini değiştirirseniz dikkati dağılır ve biraz strese girer. Dolayısıyla yumurtlamayı düşünmez.
Umarım açıklayıcı olmuştur 🌸
erkek kuşla aynı yerde tutmaya devam ediyorum öyleyse, sadece yuvalık takmıyorum. evet çok teşekkür ederim ilginiz için<3

erkek kuşla aynı yerde tutmaya devam ediyorum öyleyse, sadece yuvalık takmıyorum. evet çok teşekkür ederim ilginiz için<3
Evet öyle yapın. Artık her şeye rağmen çiftleşip yavruları olursa diyecek söz olmaz, mecburen kabulleneceğiz :)
Rica ederim ne demek ✨

Evet öyle yapın. Artık her şeye rağmen çiftleşip yavruları olursa diyecek söz olmaz, mecburen kabulleneceğiz :)
Rica ederim ne demek ✨
mervecim selam. yumurtlama dönemi bitti sanırım yumurtaları alsam? üzerinden kalkmıyor çünkü bütün gün iyice sıkıcılaştı

Geri