Karadeniz Pet

KUŞUN AYAĞI MANTAR MI?

beyzaakslsldl

Yeni Üye
çok endişeliyim arkadaşlar 10 günlüğüne bir kuşa bakıcam ama eve geldiğinde ayağının böyle olduğunu gördüm amaca ip mi sıkışmış diye düşündüm ama ip yok böyle hafif şişmiş enerjisinde bir sıkıntı yok yemesi içmesi uçması enerjik lütfen yardımcı olun. evde de bir kuşum var ona hastalık geçecek diye korkuyorum çünkğ beraber oynamak istiyorlar

Kuşun ayaklarını acilen veteriner görmeli. Sahibi bu durumu fark etmiyor mu merak içindeyim?
evet haklısınız ben de sordum hiç fark etmedim dedi :( her gün çalıştığım için veterinere nasıl götüreceğim bilmiyorum. önerebileceğiniz bir şey varmı

Siz kuşun sahibi olmadığınız halde, durumu fark edip foruma gelip neler yapabileceğinizi araştırıyorsunuz. Yargılamak istemiyorum ama kendimi de alamıyorum. Bu durumu hiç fark etmemiş bir kuş sahibi o kuşa iyi bakamıyordur diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Evde sadece fucidin krem sürersiniz. Ancak kremle vs olacak iş gibi durmuyor. Kuş orayı dideklicek, kalıcı bir hasar boyutuna gelebilir. Birde mutasyondan kaynaklı özellikle esmer kuşların tırnaklarında karartı oluyor ancak sanki bazı tırnakları kanlı gibi geldi bana.

Siz kuşun sahibi olmadığınız halde, durumu fark edip foruma gelip neler yapabileceğinizi araştırıyorsunuz. Yargılamak istemiyorum ama kendimi de alamıyorum. Bu durumu hiç fark etmemiş bir kuş sahibi o kuşa iyi bakamıyordur diye düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Evde sadece fucidin krem sürersiniz. Ancak kremle vs olacak iş gibi durmuyor. Kuş orayı dideklicek, kalıcı bir hasar boyutuna gelebilir. Birde mutasyondan kaynaklı özellikle esmer kuşların tırnaklarında karartı oluyor ancak sanki bazı tırnakları kanlı gibi geldi bana.
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten endişelendim yani nasıl fark edilmez birde 10 gün bende kalcak bir şey olsa başıma kalacak korktum baya, diğer tırnaklarında bir şey yok fotoğraf da öyle çıkmış çok rekli çıkmış bir tek o parmağı hafif şiş ve sarı ayağını hiç didiklemiyor şükür fucidin süreyim şimdi :(

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten endişelendim yani nasıl fark edilmez birde 10 gün bende kalcak bir şey olsa başıma kalacak korktum baya, diğer tırnaklarında bir şey yok fotoğraf da öyle çıkmış çok rekli çıkmış bir tek o parmağı hafif şiş ve sarı ayağını hiç didiklemiyor şükür fucidin süreyim şimdi :(
Evet çok haklısınız. Emanet olunca birde insan iyice telaşlanır.
Kremi uyumadan hemen önce sürerseniz daha iyi olur, krem haliyle rahatsızlık verecek ve ayağıyla uğraşacaktır. Ama ışığı kapamadan hemen önce sürerseniz direkt uyur.
Ancak dediğim gibi krem işe yarayacak gibi değil, sahibin veterinere götürmesi en sağlıklısı olacaktır.
Geçmiş olsun diliyorum 🙏

Geri