Karadeniz Pet

Kuyruk sekmesi

Hypnos

Meraklı Üye
Geceleri vik sesi çıkarıyor ve kuyruğu genelde bu şekilde oluyor. Uyumasından yana bir sıkıntı yok iştahıda yerinde ama solunum yolu enfeksiyonu veya astım olabileceğinden şüpheleniyorum. Elimde nefes açıcı ve sedochol var ama tüydeler diye pazartesi cuma B vit. Çarşamda entrobac kullanıyorum. Ne yapmalıyım bu durumun geçmesi için elimdeki vitaminler yeterliyse nasıl kullanmam gerekiyor?

Videodaki sesi erkek mi çıkartıyor. Kuyruk sekmesi olan yani beyazlı dişinin yumurtası olabilir mi?
Evet erkek çıkarıyor olması lazım tam hatırlamıyorum. Valla öpüştüklerini bile nadir görüyorum yumurta olma olasılığı yok gibi geliyor bana. Eş tutmadilar

Farkettiğim çok bir şişlik yok gibi geldi bana. Tüyleri çok ve pek dokundurtmuyor. Yuvalık takmama gerek var mı?
Yavru almak istiyorsanız tabii yuvalık takmanız gerekir.
Kuyruk sekmesi yumurta olabilir ya da vik vik ses süreklilik arz ediyorsa dediğiniz gibi solunum problemi de olabilir.

Kuyruk sekmesi yumurta olabilir ya da vik vik ses süreklilik arz ediyorsa dediğiniz gibi solunum problemi de olabilir.
O video 10 ekimden kalma ve kime sorarsam yumurtadan şüpheleniyor. Öneriniz üzerine 9 aylık olmasını bekliyordum ama eğer yumurta şüphenizden az çok eminseniz veya emin olmanın bir yolu varsa yuvalık takmak isterim tabii.

O vik vik sesi uzun süredir var ama geceleri oluyor sadece.

O vik vik sesi uzun süredir var ama geceleri oluyor sadece.
Yüklediğiniz videoda vik vik sesi olmadığı için ben sadece yumurtadan şüphelendim. Ama vik vik videosu varsa yüklerseniz iyi olur. Kuş hava akımına maruz kaldı mı, aksi taktirde diğer iki seçenek elenip solunum ve hava kesesine yöneleceğim..

Yüklediğiniz videoda vik vik sesi olmadığı için ben sadece yumurtadan şüphelendim. Ama vik vik videosu varsa yüklerseniz iyi olur. Kuş hava akımına maruz kaldı mı, aksi taktirde diğer iki seçenek elenip solunum ve hava kesesine yöneleceğim..
Vik vik sesi sadece gece olduğu için yakalayamadım henüz. Hava akımına bildiğim kadarıyla maruz kalmadı. Ama ucunca biraz nefes nefese kalabiliyor nadir de olsa

Vik vik sesi sadece gece olduğu için yakalayamadım henüz. Hava akımına bildiğim kadarıyla maruz kalmadı. Ama ucunca biraz nefes nefese kalabiliyor nadir de olsa
Sizin önceki konunuzda yağlanma, kilo üzerinde durmuştuk aynı kuş değil mi?

Sizin önceki konunuzda yağlanma, kilo üzerinde durmuştuk aynı kuş değil mi?
Evet ve o günden sonra 8 gram verdi 3-5 gram daha verirse normal kilosuna dönüyor gibi 43 gram şuan. Bu prensesle benim sorunum bir türlü bitmedi maalesef 😁 kursak şişliği ile ilgili bir konu daha var ama denk gelmedi kimseye sanırım

Evet ve o günden sonra 8 gram verdi 3-5 gram daha verirse normal kilosuna dönüyor gibi 43 gram şuan. Bu prensesle benim sorunum bir türlü bitmedi maalesef 😁 kursak şişliği ile ilgili bir konu daha var ama denk gelmedi kimseye sanırım
Bu attığınız videoda kursağı bana normal geldi :)

Aynı sorunu bizde yaşadık. Geceleri sürekli vik vik ses çıkartıyordu. Veterinere getirdiğimde astım olduğunu söyledi. şırınga içerisinde iki ilaç verdi, (marka belli değil kendisi de yapıyor olabilir,☺️☺️) şimdilik ses kesti ama kuyruk tık tık hareket ediyor yine. Bu ara bir de tüy dökümüne girdi kapsüller çıkarttı açamıyorum ondan da biraz yorgun duruyor. Umarım iyilesecekler, onlardan çok yorulduk. ☺️

Geri