Karadeniz Pet

merhaba 2-3 aylık sultan papağanımın göğsüne dokununca kemiği elime geliyor herhangi bir sorun olur mu

Öncelikle kuruma adında bir hastalık yoktur. Her gün 2-3 kap yem yiyen bir kuşun iştahsızlığından bahsedemeyiz. İştahı yerinde olan ve hareketli bir kuşun hasta olma olasılığı da çok düşüktür. Endişe etmenize gerek yok.
tamam teşekkürler

Günde 2 3 kap mı🤔 maşallah maşallah, merak ettim kuşunuzu sakınca yoksa görebilir miyiz

ben sultan papağanımı tarttım 84 gr çıktı ama daha yavru 2-3 aylık kilosu iyi midir

ben sultan papağanımı tarttım 84 gr çıktı ama daha yavru 2-3 aylık kilosu iyi midir
Youtube'a Neşeli Kanatlar kuşlarda kilo sorunları yazın, oradaki videoyu izleyin bence. Orada tarttığı kuşta yanlış bilmiyorsam yavru. Ve o da 83 gram çıkmıştı. Video sahibinin dediği şeylerde kıymetli. Ve tamamen sultan papağanları üzerine videoları var. Bir çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Umarım yardımcı olur, bence kilosu gayet iyi

Youtube'a Neşeli Kanatlar kuşlarda kilo sorunları yazın, oradaki videoyu izleyin bence. Orada tarttığı kuşta yanlış bilmiyorsam yavru. Ve o da 83 gram çıkmıştı. Video sahibinin dediği şeylerde kıymetli. Ve tamamen sultan papağanları üzerine videoları var. Bir çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Umarım yardımcı olur, bence kilosu gayet iyi
tamam çok teşekkürler

Merhaba ben papağanımın göğsüne doğru üfleyince kemiği görülmüyor ama elimle dokununca biraz sivri olduğunu hissediyorum ve eti biraz mor gibi

Merhaba ben papağanımın göğsüne doğru üfleyince kemiği görülmüyor ama elimle dokununca biraz sivri olduğunu hissediyorum ve eti biraz mor gibi
Kurumadan korktuğunuz belli. Kuruma aslında kuşun herhangi bir hastalıktan dolayı zayıflamasıdır. Dolayısıyla zayıfladığı için kemiği görülür. Kuşunuz neşeliyse ve kilosuda yerindeyse hastalıktan dolayı zayıflama söz konusu değildir. Açıkçası bana boşuna endişeleniyorsunuz gibi geliyor. Kuş gün içinde keyifliyse, yem yiyorsa, kabarması yoksa, durgunluğu yoksa,dışkısı normalse, göğsüne takılmayın. Yavru olduğu için gayet normal o durum. Büyüdüğünde bile elinize aldığında o kemiği hissedersiniz önemli olan diğer belirtilerle birleşmemesi.

İsterseniz fotoğraf atın ya da telefonla bir veterinere danışın çünkü bir yandan sizinde içiniz rahat olmayacak gibi.

Birde benim 1 buçuk yaşında bir sultan papağanım diğer papağanlara göre daha zayıf ama oldukça hareketli hastalık belirtisi yok kilo aldırmak için kanarya yemi verin diyorlar dedikleri kanarya yemi normal kanaryaların yediği yem mi yoksa ismi mi öyle ona göre alacağım

Geri