Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Bana Göre Bu Kuş Dişi Arkadaşım Erkek Diyor Sizce Nedir ? 40 Günlükmüş Bu arada

Ekli dosyalar

• B91C6281-732E-4768-A365-539E9C8344E2.jpeg
    B91C6281-732E-4768-A365-539E9C8344E2.jpeg
    198.9 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba cinsiyet ve kaç aylık olduğu hakkında bilgi verir misiniz teşekkür ederim iyi forumlar.
IMG_20230326_044939.jpg
IMG_20230326_045043.jpg

Erkek Rainbow 1.5 Aylık Olduğunu Düşünüyorum Sizce ? (15/20 Yaş arası M.Ksu Beslemiştim En Son Şimdi Yaş 30 Belki artık Anlamıyorum Diye Size Atıyorum Arkadaşlar) Geçenlerde Mavi Bir Kuş Atmıştım 1 Aylık Erkek Dediler Ben Dişi olduğunu Söyledim Sağ Olsun Merve Hanım Doğruladı. Kuş Fiyatlarıda Üreticide Alırsanız 60/75 arası Ben Bunu Tesadüfen Petshopda Gördüm 125’e Aldım Çünkü 2 Haftadır Kafama Göre Kuş Bulamadım. Öylesine Gezerken Bu Kafeste 20 Kuşun Arasında Durup Bana Bakıyordu Kaçmadı da 200dese yine alırdım 👍🏻Eve Getirdiğim Gibi Saldım Biraz Kovalamaç Oynadık ☺️ ilk günden maşallah ele geldi bir şeyler mırıldanıyor. 2 Haftalık Adaptasyondan Sonra Anlaşacağız Gibi.

Ekli dosyalar

• 54BFCA6B-23DC-4F9B-98C7-27AD34CE2F35.jpeg
    54BFCA6B-23DC-4F9B-98C7-27AD34CE2F35.jpeg
    409.1 KB · Görüntüleme: 41
Erkek Rainbow 1.5 Aylık Olduğunu Düşünüyorum Sizce ? (15/20 Yaş arası M.Ksu Beslemiştim En Son Şimdi Yaş 30 Belki artık Anlamıyorum Diye Size Atıyorum Arkadaşlar) Geçenlerde Mavi Bir Kuş Atmıştım 1 Aylık Erkek Dediler Ben Dişi olduğunu Söyledim Sağ Olsun Merve Hanım Doğruladı. Kuş Fiyatlarıda Üreticide Alırsanız 60/75 arası Ben Bunu Tesadüfen Petshopda Gördüm 125’e Aldım Çünkü 2 Haftadır Kafama Göre Kuş Bulamadım. Öylesine Gezerken Bu Kafeste 20 Kuşun Arasında Durup Bana Bakıyordu Kaçmadı da 200dese yine alırdım 👍🏻Eve Getirdiğim Gibi Saldım Biraz Kovalamaç Oynadık ☺️ ilk günden maşallah ele geldi bir şeyler mırıldanıyor. 2 Haftalık Adaptasyondan Sonra Anlaşacağız Gibi.
Siz hala anlıyorsunuz :)
Bende erkek olduğunu ve yaşını o cıvarlarda tahmin ediyorum ama yandan öyle dursada ceresini flaşsız birkaç açıdan daha görmek isterim.
Ayrıca sarı yüz spangle olma olasılığı..?? 🤔

Siz hala anlıyorsunuz :)
Bende erkek olduğunu ve yaşını o cıvarlarda tahmin ediyorum ama yandan öyle dursada ceresini flaşsız birkaç açıdan daha görmek isterim.
Ayrıca sarı yüz spangle olma olasılığı..?? 🤔
Sarı yüzden ziyade Şimdi Spangle yada Painted Kanat ucları genelde beyaz olur Painted ve Spangle Farkıda Kanatlarında Pul benek Sayısı Belirgin ve Fazla orta kısım dahil Tahminimce Bu Kuşda Rainbow Geni Daha Baskın yinede yanılıyor olabilirim sizin için tekrardan çektim Sırtı dahil çünkü sırtında benek yok flash kullanmıyorum resim çekerken odanın ışığı ☺️

Ekli dosyalar

• C6D2B5B2-D62A-4389-8919-B72DCB1478B5.jpeg
    C6D2B5B2-D62A-4389-8919-B72DCB1478B5.jpeg
    625.1 KB · Görüntüleme: 42
Sarı yüzden ziyade Şimdi Spangle yada Painted Kanat ucları genelde beyaz olur Painted ve Spangle Farkıda Kanatlarında Pul benek Sayısı Belirgin ve Fazla orta kısım dahil Tahminimce Bu Kuşda Rainbow Geni Daha Baskın yinede yanılıyor olabilirim sizin için tekrardan çektim Sırtı dahil çünkü sırtında benek yok flash kullanmıyorum resim çekerken odanın ışığı ☺️

Böyle kuşlara rainbow, painted veya spangle diyenler var.
Ben hiç bir kuşa painted demiyorum. Rainbow da değil. Bence spangle. Tabi siz nasıl beğeniyorsanız öyle düşünün.

Bu kadar ayrıntı bilmiyorum açıkçası ama ilk görünüşte spangle gibi geldi bana. Levent hocam da spangle demiş, bence de öyle. Ama dediğiniz gibi genini taşıyor olabilir.
Tüyü kadar ömrü olsun, dikkat çekici bir kuş maşallah

Bu kadar ayrıntı bilmiyorum açıkçası ama ilk görünüşte spangle gibi geldi bana. Levent hocam da spangle demiş, bence de öyle. Ama dediğiniz gibi genini taşıyor olabilir.
Tüyü kadar ömrü olsun, dikkat çekici bir kuş maşalla
Sağ Olun Size de Levent Beye de Teşekkür Ederim Değerli Yorumlarınız İçin

Arkadaşlar sizce bu kus kaç yaşında ve cinsiyeti ne tam emin olamadım da

Ekli dosyalar

• IMG-20230325-WA0065.jpg
    IMG-20230325-WA0065.jpg
    132.3 KB · Görüntüleme: 25
Dişi Rahat 4 Aylıktan Fazla ,Gözüne Dikkatli Bakın Gri Bi İris Çıkar Yakında 3 Ay altının ceresi Bu Denli Koyu Olmaz Hem Canı Sıkkın Hayvanın İlgilenin Biraz
Arkadaşlar sizce bu kus kaç yaşında ve cinsiyeti ne tam emin olamadım da

Dişi Rahat 4 Aylıktan Fazla ,Gözüne Dikkatli Bakın Gri Bi İris Çıkar Yakında 3 Ay altının ceresi Bu Denli Koyu Olmaz Hem Canı Sıkkın Hayvanın İlgilenin Biraz
Yeni sahiplendim bide önceden evde erkek muhabbet kusu var.Can sıkıntısı çabuk geçer umarım bence yeni olduğundan kaynaklı.Bide birey sorucam bu disi şuan eş tutar mı evdeki erkek en az 1 yıllık var

Geri