Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu dış parazit ve bit tedavisi

mizumono

Yeni Üye
Merhaba dostlar.
Sanırım kuşlarımda bit var. Öncesinde yemlikte küçük küçük böcekler gördüm fakat her gün yemliğini ve suyunu değiştiriyorum, yemi de taze, paket yem alıyorum. Kuşlarım bu ara sürekli kendini kaşıyordu ama pek önemsememiştim 😔 Ne önerirsiniz? Bir ilaç sprey veya damla var mi bunun için acaba?
Veterinerime danıştım, bi ilaç uygulayabilecegini söyledi enseden ama sekiz kuşum için çok pahalıya geliyor. Burada forumları okuduğumda vilmectin adlı damlanın önerildiğini gördüm aynı şekilde. Bunu İstanbul'da direkt temin edebileceğim bir yer var ise satın almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Nerde oturuyosunuz ve semt olarak. Bilen arkadaslar belki olabilir. Gecmiş olsun.

Kamet gıda var bayrampaşada internetten ulaşım sağlayın numara mevcurt varsa ordan alabilirsiniz birkaç arkadas onceden bu forumda önerilen yerdi bu size dedigim.

Ellerinde varmış ama tarihi geçmiş 9/22 olarak geçiyormus. Yakın tarihte geçmiş yani, sizce kullanılır mı?

Onun hakkında ne yazıkkı bi bilgim yok . Fakat alternatifte elbet vardır orada yardımcı olurlar diye dusunuyorum. İsterseniz gidin bi bakın birsey kaybetmezsiniz .

Rica ederim. Süreç hakkındada gelişmeleri burdan yazarsanız birçok arkadaşada yardımcı olmuş olursunuz. Tekrardan gecmiş olsun🙏

Birkaç görüşmeden sonra düşündüm ki tarihi geçmiş bir ürünün yararindan çok zararı olur. Bu yüzden oradan almak istemiyorum maalesef, riske atmak hiç istemiyorum.
Bu ürünü en hızlı şekilde temin edebileceğim başka bir yer var mıdır? Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen 😭

Bir sürü veteriner de aradim ama olumsuz yanıt aldım hep. Koskoca İstanbul'da bu ürünün satışını yapan bir birey bi işletme yok mu yahu 😔😔

Ben İstanbul'da ikamet etmiyorum ama orada Akyol Kardesler diye bir yer varmış forum sitelerinde ismini çok duydum. Bir sorun araştırın isterseniz

Ayrıca veterinerlerde nasıl satılmaz kedi kopeklere de uygulanıyor sonuçta o ilaç. Başka bir veterinere de sorun. Ekstra zirai ilaç satan yerlerde de satılıyor.

Ayrıca veterinerlerde nasıl satılmaz kedi kopeklere de uygulanıyor sonuçta o ilaç. Başka bir veterinere de sorun. Ekstra zirai ilaç satan yerlerde de satılıyor.
20'ye yakın veterinerle görüştüm- aralarında avian veteriner de var- ama olumsuz yanıt aldım. Bir veterinerde ise ilaç satışı yok kendileri uyguluyorlar ilacı ama 8 kuşum için 1k'ya yakın ücret çıkardılar. Yani forumda denk geldim bu kadar pahalı değilmiş bu ürün. Kendim alıp uygulamak dhaa mantıklı görünmüştü ama bulamadım ki ürünü...

20'ye yakın veterinerle görüştüm- aralarında avian veteriner de var- ama olumsuz yanıt aldım. Bir veterinerde ise ilaç satışı yok kendileri uyguluyorlar ilacı ama 8 kuşum için 1k'ya yakın ücret çıkardılar. Yani forumda denk geldim bu kadar pahalı değilmiş bu ürün. Kendim alıp uygulamak dhaa mantıklı görünmüştü ama bulamadım ki ürünü...
Kartal tarafında lacivert veteriner diye bir yer duymuştum isterseniz oraya da bir sorun, inşallah bulursunuz 🌸

Geri