Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat Altı Yarası

Başka sentomlar var mı acabq. İştahsızlık yem kusma vs. Çünkü ne kadar yardımcı olmaya çalışsak da birbirimize bir vetenerin vereceği yardımı sunamayız. Mantar da olabilir. Buradan bir şey demek zor. Mantar ilacı temin edin. İlaç da değil aslında niasin takviyesi. Hasta olsun olmasın kuşunuzu hastalıklara karşı korur.Her kuşçu ayda bir kaç kez suluklarina katar. Fecedin merhem de vasalin ve e vitamini içeren bir krem. Mantar gibi hastalıklar da işe yarar.

Son düzenleme:
Başka sentomlar var mı acabq. İştahsızlık yem kusma vs. Çünkü ne kadar yardımcı olmaya çalışsak da birbirimize bir vetenerin vereceği yardımı sunamayız. Mantar da olabilir. Buradan bir şey demek zor. Mantar ilacı temin edin. İlaç da değil aslında niasin takviyesi. Hasta olsun olmasın kuşunuzu hastalıklara karşı korur.Her kuşçu ayda bir kaç kez suluklarina katar. Fecedin merhem de vasalin ve e vitamini içeren bir krem. Mantar gibi hastalıklar da işe yarar.
yemesi içmesi normal ishal vs hastalık yok.fucidin kremi aldım günde 2 kere sabah akşam uyguluyorum.fakat tüy dökümü baya arttı iyice kötü oldu.keyfi yerinde sadece tüyleri yok fotoğraf atayım.

Birden bire bu hale gelmesi enteresanmış. Bence imkanınız varsa veterinere götürün, kremden daha öte bir tedavi gerekebilir belki. İmkanınız hiç yoksa ben boyunluk yapıp takmanızın iyi geleceğini düşünüyorum. Birde tablo ekleyeceğim, bağışıklığı ve tüy sağlığı için 3 ürünü de almanız iyi olacaktır.
IMG_20231125_112109.jpg

Birden bire bu hale gelmesi enteresanmış. Bence imkanınız varsa veterinere götürün, kremden daha öte bir tedavi gerekebilir belki. İmkanınız hiç yoksa ben boyunluk yapıp takmanızın iyi geleceğini düşünüyorum. Birde tablo ekleyeceğim, bağışıklığı ve tüy sağlığı için 3 ürünü de almanız iyi olacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 70165
çok teşekkür ederim.tablodaki vitaminleride en kısa zamanda alacağım.

Kuşunuz da Tüy hastalığı olabilir. Ya da stresten tüylerini yoluyor olabilir. Eğer sorun bunlardan biriyse vitamin takviyesiyle düzelir. Tüy hastalığı ise iyileşme süreci aylarca sürebiliyor. Bu arada çok önemli bir şey var o da vitamini birer hafta aralıklarla vermeniz. Mesela bir hafta her gün verdiniz öbür hafta kuşu dinlendirin. Aksi takdirde başka problemler patlak verir. Vitamin takviyesi nasıl verilir biliyor musunuz.

merhabalar.kuşumun hastalığı baya yayildi ensesinde falan tek tük tüy kaldı.az önce okuldan geldim gözleri kısık halsiz gibi vede ağzını açıp kapıyor.
Kuş gagasıyla kendini mi hale getirdi fark ettiniz mi? Fotoğrafı gördükten sonra kremlikten öte olduğu belliydi ama boyunlukla durdurabilirdi eğer kendisi yapıyorsa.
Bence veteriner hekimden yardım almalısınız.

Geri