Karadeniz Pet

Muhabbet kusu kanat düşmesi

spearszone

Yeni Üye
Salı günü aldığımız kuşumuzun kanadında düşme ve arada bir titreme var. Alırken fark etmedik. Enerjisi, dışkısı ve yemek yiyip içmesi gayet iyi o yüzden kırık değil incinme olduğunu düşünüyorum. Birkaç gün önce kafesten çıkardık fakat yükselemedi ama kafes içinde kanatlarını çırpıyor ve gevşetiyor. Videosunu ve fotoğraflarını ekliyorum ne yapabiliriz diye🙏🏻 https://streamable.com/r33w9l

Ekli dosyalar

• IMG_4603.jpeg
    IMG_4603.jpeg
    178.2 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_4604.jpeg
    IMG_4604.jpeg
    220.1 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_4605.jpeg
    IMG_4605.jpeg
    187.9 KB · Görüntüleme: 21
Öncelikli tavsiyem veterinere götürülüp röntgen çekilmesi, kırık varsa sarılması. Aksi taktirde yanlış kaynama olur ve kalıcı hasara yol açabilir, Allah korusun hiç uçamayabilir. Diğer bir tavsiyem ise bu süreçte med tollayamin forte kullanmanız. Kanat titremesine, kaslarına ve tüylerine iyi gelecektir.
Genel olarak da vitamin ve probiyotik kullanımını eksik etmeyiniz. Geçmiş olsun 🌸

Öncelikli tavsiyem veterinere götürülüp röntgen çekilmesi, kırık varsa sarılması. Aksi taktirde yanlış kaynama olur ve kalıcı hasara yol açabilir, Allah korusun hiç uçamayabilir. Diğer bir tavsiyem ise bu süreçte med tollayamin forte kullanmanız. Kanat titremesine, kaslarına ve tüylerine iyi gelecektir.
Genel olarak da vitamin ve probiyotik kullanımını eksik etmeyiniz. Geçmiş olsun 🌸
Teşekkür ederim ilacı aldım şimdi. Biz almadan önce ne zaman kanadı böyle oldu bilmiyoruz o yüzden belki kaynamış olabilir çünkü çok hareketli bir sorunu yok. Bir kere dışarı çıkardıktan sonra tekrar çıkarmadım bir şey olur diye ama kafesin altında kafese tutunup uçar gibi kanatlarını çırpıyor

Geri