Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kanat tüyleri kan toplamış

Bukağı

Yeni Üye
erkek muhabbet kuşuma dişi muhabbet kuşu aldım petshopdan ama eve geldiğim zaman dişi muhabbet kuşumun bir kanadı kısaydı ve kuyruk tüyleri çok yıpranmıştı bende biraz araştırdım ve kendim kısa olan kanadındaki tüyleri çektim. Çok acı çekti ve kanadı kanamaya başladı bende batikon ile müdahale ettim durdurdum kanı sonraki günde kuyruk tüylerini çektim ama onda bir kanama falan olmadı çok kolay çıktı. Şimdi de kanadı bu hali haldı çektikten sonra. Ne yapmam lazım ? Yardımcı olur musunuz. Bide kanadının altındaki göğüs tüylerini de söktü hep. :(

Ekli dosyalar

• 2DFC06B9-ED61-47E0-A26E-6D176FC2D38F.jpeg
    2DFC06B9-ED61-47E0-A26E-6D176FC2D38F.jpeg
    151.1 KB · Görüntüleme: 24
yahu kuşun kanadını niye çekersin? kuş zaten o kanadını işe yaramaz görse onu koparır yerine yenisi çıkar. benim kuşumun önceki sahibi kanadının uçlarını kesmiş ele alışsın diye. bana geldiğinde hayvanın kanatlarının yarısı kesikti, uç kısımları yani. sonra zamanla kendi başına halletti. bu 1 yıl sürdü mesela. hiç de demedim şu kuşun kanatlarını koparayım da yerine yenisi çıksın diye. örselemeyin şu hayvanları yazıktır. ne hale gelmiş hayvancağızın kanadı. enfeksiyon kapmasın bari çok oynama orayla. temiz tut.

yahu kuşun kanadını niye çekersin? kuş zaten o kanadını işe yaramaz görse onu koparır yerine yenisi çıkar. benim kuşumun önceki sahibi kanadının uçlarını kesmiş ele alışsın diye. bana geldiğinde hayvanın kanatlarının yarısı kesikti, uç kısımları yani. sonra zamanla kendi başına halletti. bu 1 yıl sürdü mesela. hiç de demedim şu kuşun kanatlarını koparayım da yerine yenisi çıksın diye. örselemeyin şu hayvanları yazıktır. ne hale gelmiş hayvancağızın kanadı. enfeksiyon kapmasın bari çok oynama orayla. temiz tut.
Onların iyiliğini çok istiyorum birsürü video izledim hepsi onlara faydalı olmak istiyorsanız tüyü çekin falan yazdılar ben de çaresizce çekeyim bari dedim. Cahillik yapmışım galiba peki düzelir mi kanadı yeniden çıkar mı

Onların iyiliğini çok istiyorum birsürü video izledim hepsi onlara faydalı olmak istiyorsanız tüyü çekin falan yazdılar ben de çaresizce çekeyim bari dedim. Cahillik yapmışım galiba peki düzelir mi kanadı yeniden çıkar mı
çıkar tabii. bir aya çıkmış olur. b vitamini verin. çok da kurcalamayın yarasını. kuş en iyi kendi bilir tüyleri için ne yapacağını siz endişelenmeyin. geçmiş olsun.

Geri