Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum aşırı agresifleşti.

Muhammed Andıç

Yeni Üye
Öncelikle merhaba. Benim bir muhabbet kuşum var şuan 2 aylık onu 17 gün önce aldım. Aldığım ilk zamanlar aşırı uysal, parmağa gelen, omuza konan, kendini sevdiren bir kuştu fakat aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra aşırı derecede agrasifleşmeye başladı. Elimi yaklaştırdığım zaman direk ısırıyor ve bu ısırık çok can acıtıyor, omzuma konduğu zaman kulağımı çok sert bir şekilde ısırıyor ve herşeyi kemiriyor. Böyle değildi son zamanlarda bu şekilde oldu. Kafesinde gaga taşı var fakat pekde kullanmıyor ne yapmam lazım?

Merhabalar, forumumuza hoşgeldiniz 🌸
Rica etsem kuşunuzu görebilir miyim?
Kuşlar birçok sebepten ötürü ısırma davranışı gösterir. Yakında bununla ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Takipte olursanız oradan da okuyabilirsiniz.
Size öncelikli tavsiyem kuşunuz ısırdığında kesinlikle tepki vermeyin. Fiziksel olarak elinizi, kulağınızı geri çekmemeye çalışmalısınız.
Ayrıca gaga taşı yerine, kalamar kemiği ve mineral blok almalısınız

Bu duruma çok fazla kafa yormaya başladım. İlgimi asla eksik etmiyorum sürekli başındayım 7/24 ilgileniyorum. Aklınıza gelebilecek her yeri herşeyi kemiriyor, ısırıyor. Ayrıca çok fazla kaşınmaya da başladı uzerinden beyaz beyaz küçük parçacıklar dökülüyor sanırım kepek. Banyo yaptırdım fakat durum aynı ne yapmam gerek?

Bu duruma çok fazla kafa yormaya başladım. İlgimi asla eksik etmiyorum sürekli başındayım 7/24 ilgileniyorum. Aklınıza gelebilecek her yeri herşeyi kemiriyor, ısırıyor. Ayrıca çok fazla kaşınmaya da başladı uzerinden beyaz beyaz küçük parçacıklar dökülüyor sanırım kepek. Banyo yaptırdım fakat durum aynı ne yapmam gerek?
B vitamini kullanın tüy sağlığı için. Bölünmüş olarak Bt amin forte temin edebilirsiniz.
Kuşunuzun fotoğrafını bekliyorum bu arada :)

Merhabalar, forumumuza hoşgeldiniz 🌸
Rica etsem kuşunuzu görebilir miyim?
Kuşlar birçok sebepten ötürü ısırma davranışı gösterir. Yakında bununla ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Takipte olursanız oradan da okuyabilirsiniz.
Size öncelikli tavsiyem kuşunuz ısırdığında kesinlikle tepki vermeyin. Fiziksel olarak elinizi, kulağınızı geri çekmemeye çalışmalısınız.
Ayrıca gaga taşı yerine, kalamar kemiği ve mineral blok almalısınız

Ekli dosyalar

• IMG20230217002813_01_BURST001_COVER.jpg
    IMG20230217002813_01_BURST001_COVER.jpg
    907.7 KB · Görüntüleme: 15
Yavru olup olmadığını merak etmiştim bazen yavru diye yetişkin kuş satılıyor da..
Kuşunuz eğitime çok müsait. Eğer tepki vermeyip elinizi çekme gibi davranışlar yapmazsanız zamanla bu davranışını yok edebilirsiniz. Ama elinizi çekerek ondan korktuğunuzu ya da canınızın acıdığını belli ederseniz bunun işe yaradığını hemen anlar ve davranışını devam ettirir.

Yavru olup olmadığını merak etmiştim bazen yavru diye yetişkin kuş satılıyor da..
Kuşunuz eğitime çok müsait. Eğer tepki vermeyip elinizi çekme gibi davranışlar yapmazsanız zamanla bu davranışını yok edebilirsiniz. Ama elinizi çekerek ondan korktuğunuzu ya da canınızın acıdığını belli ederseniz bunun işe yaradığını hemen anlar ve davranışını devam ettirir.
Tavsiyeleriniz için çok sağolun. Söylediklerinizi harfiyen uygulayacağım. İnşallah durumu düzelir. Ufak bi' sorum daha vardı. Kuşum bana tahmini ne kadar sürede tamamen alışır ve güvenir?

Tavsiyeleriniz için çok sağolun. Söylediklerinizi harfiyen uygulayacağım. İnşallah durumu düzelir. Ufak bi' sorum daha vardı. Kuşum bana tahmini ne kadar sürede tamamen alışır ve güvenir?
Eğer sürekli ilgili olursanız yaklaşık 3 aya kadar büyük oranda alışır.

Geri