Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum elime aldigimda bazen yuksek bir yere konuyor ve ben almadan gelmiyor bana

Serkan Ugur

Yeni Üye
Selam herkese 6 gün önce bi kaç aylık bi muhabbet kuşu aldım ilk günlerde çok nadiren başka bir yere konuyordu son 2 gün içerisinde çok fazla yükseklere konmaya başladı her seferinde de aynı yere bugün 50 dk - 1 saat arası bekledim belki iner diye ama hiç inmedi almak istediğimde ise de geri geri gidiyor sadece parmağımı uzatmama rağmen LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Normal bir durum, yüksekte kendini güvende hissediyor. Yeni alınan çoğu kuş kendine yüksek noktalar belirler. Onun ilgisini çekecek bir şeyle yanınıza alıştırabilirsiniz. Dal darı, oyuncak vs gibi şeyleri elinize alıp dikkatini öyle çekin

Yeni alınan kuşlar bi süre salınmamalı kaldığı odayı tanımalı. Yeni olduğu için çok normal keşke 1 saat bekletmeseydiniz orda korktuğu ve kafesine alışmadığı için inmemiştir tanımıyo çünkü etrafı zamanla alışır

Normal bir durum, yüksekte kendini güvende hissediyor. Yeni alınan çoğu kuş kendine yüksek noktalar belirler. Onun ilgisini çekecek bir şeyle yanınıza alıştırabilirsiniz. Dal darı, oyuncak vs gibi şeyleri elinize alıp dikkatini öyle çekin
Hmm tmm teşekkürler anladım

Geri