Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Hasta

Cici yeşil kuş

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3 yaşında ve yaklaşık 2 gündür ishal ve hali yok normalde gündüzleri hiç uyumaz ama neredeyse full gözleri kapalı uyukluyor ilk günleri kakası sulu ve sim siyahtı şimdi rengi açık yeşil ama baya bi sulu bazende sadece su çıkıyor
yem yemesinde azalma var ama yinede yiyor. Suyunun içine elma sirkesi koydum ikide bir su içiyor sulu kaka yapmasını buda etkiliyor olabilirmi.
Tedavi için ne önerirsiniz

Muhabbet kuşum 3 yaşında ve yaklaşık 2 gündür ishal ve hali yok normalde gündüzleri hiç uyumaz ama neredeyse full gözleri kapalı uyukluyor ilk günleri kakası sulu ve sim siyahtı şimdi rengi açık yeşil ama baya bi sulu bazende sadece su çıkıyor
yem yemesinde azalma var ama yinede yiyor. Suyunun içine elma sirkesi koydum ikide bir su içiyor sulu kaka yapmasını buda etkiliyor olabilirmi.
Tedavi için ne önerirsiniz
Güncelleme: kuşum sürekli uyuyor gözünü açmaya hali yok yem yemekte istemiyor sürekli su içiyor koksidiyoz olabilirmi ne yapmam lazım cevaplarsanız çok sevinirim

Evet yedi ama akşama doğru yemeği kesti kendim yedirmek istedim yemedi çıkarmaya başladı ama su içiyor
Uyusun diye kafesin üzerine örtü örttüm şimdi uyuyor yan odada
Veteriner imkanlarınızı zorlasanız iyi olacak gibi görünüyor.
Yemden kesilirse direkt kursak beslemesi yapmalısınız evde yapacak başka bir şey görünmüyor şu anlık. Geçmiş olsun diliyorum.

Veteriner imkanlarınızı zorlasanız iyi olacak gibi görünüyor.
Yemden kesilirse direkt kursak beslemesi yapmalısınız evde yapacak başka bir şey görünmüyor şu anlık. Geçmiş olsun diliyorum.
Yakınımda veteriner olmadığı için muhabbet kuşu ürünleri satan bir yere gittim.
Kuşumun durumunu anlattım şuan kullandığı yemi (vitakraft) ı verme dedi kendi sattığı açık yem ve yulaf verdi onları karıştırıp koy dedi ayrı olarakta avidiar ishal ilacı verdi onları kullanıcam şimdilik umarım em kısa sürede iyileşir

Yakınımda veteriner olmadığı için muhabbet kuşu ürünleri satan bir yere gittim.
Kuşumun durumunu anlattım şuan kullandığı yemi (vitakraft) ı verme dedi kendi sattığı açık yem ve yulaf verdi onları karıştırıp koy dedi ayrı olarakta avidiar ishal ilacı verdi onları kullanıcam şimdilik umarım em kısa sürede iyileşir
Ben yeni yem vermenizi şu aşamada tavsiye etmem. Seviyorsalar aynı yemden devam etsinler. Yeni yemi yemeyebilirler, mutlaka kontrolde olun. Avidiar ilaç değil takviye deneyim bakalım zararı olmaz en azından.

Ben yeni yem vermenizi şu aşamada tavsiye etmem. Seviyorsalar aynı yemden devam etsinler. Yeni yemi yemeyebilirler, mutlaka kontrolde olun. Avidiar ilaç değil takviye deneyim bakalım zararı olmaz en azından.
Yeni Yemi daha çok sevdi gibi 2 gündür yediğini 10 dk da yedi yeni yemi koyunca dal darı da koydum onuda yiyor bakalım şimdilik iştahı açıldı gibi ama kakası hala aynı sadece su

Yemek ve su içiyor ama hala ishal sulu çıkıyor kakası ve uyumak istiyor hep ne yapabilirim güç kazanması için 5.gün bugün

Yakınımda kuşlara bakan veteriner yok maalesef bakmayan bir veterinere gitsemde parasından ziyade yanlış bir şey yaparlar diye korkuyorum

Daldarısı ve yulaf yiyiyor bol bol da su içiyor ama hala uyumaya devam ediyor bugün 6.gün oluyor. Güncel dışkısı böyle :

Önerebilceginiz ne var probiyotik , vitamin ilaç gibi ishalini geçirebilcek

Geri