Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hastamı?

swordfish29

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar..muhabbet kuşumun kafası bembeyazdı fakat bugün bir baktım ki kafasında bir sürü siyah noktalar var..ayrıca gagasinin kenarındaki tuylerdede siyah noktalar oluşmuş..bazı yerlerde yeni tüy kapsülleri diye yazılmış ama bu noktalar derinden gelmiyor.direk tüylerde var..bu bir problemmidir? Yada sıkıntı nedir? Eğer bir problemse çözümleri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim..görsellerini koyuyorum..bu kafadaki ve gaga kenarındaki tüylerde böyle siyah noktalar yoktu..

Ekli dosyalar

• IMG-20230428-WA0004.jpeg
    IMG-20230428-WA0004.jpeg
    907.3 KB · Görüntüleme: 10
Özellikle gaganin kenarlarındaki tüylerde oluşan simsiyaj noktalar hiç yoktu arkadaşlar..bir anda oluşmuş

Tüy değiştirince mutasyonundan kaynaklı tüy desenleri o şekilde olmuş. Yani siyahlıklar tüy rengi görünüyor, kapsül değil.
Tüy kapsülleri başka bir şey. Aşağıya konuyu bırakıyorum, fotoğraflarını incelerseniz görseli orada var.

Tüy değiştirince mutasyonundan kaynaklı tüy desenleri o şekilde olmuş. Yani siyahlıklar tüy rengi görünüyor, kapsül değil.
Tüy kapsülleri başka bir şey. Aşağıya konuyu bırakıyorum, fotoğraflarını incelerseniz görseli orada var.
Teşekkür ederim ilginiz için

Geri