Karadeniz Pet

muhabbet kuşum intihar mı etmeye çalışıyor????

ahhsjsjsjsj

Yeni Üye
1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum kafese tutunup kendini ters çeviriyor yani ayakları kanatlarının yanında oluyor yemliğe kafasını sıkıştırıyor kafesten çıkınca dar alanlara kendini sıkıştırıyor intihar etmeye mi çalışıyor? ayrıca özellikle bulduğu kağıtları ve kalem uçlarını kemiriyor

1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum kafese tutunup kendini ters çeviriyor yani ayakları kanatlarının yanında oluyor yemliğe kafasını sıkıştırıyor kafesten çıkınca dar alanlara kendini sıkıştırıyor intihar etmeye mi çalışıyor? ayrıca özellikle bulduğu kağıtları ve kalem uçlarını kemiriyor
Dişi kuşlar yapıyor bu davranışları normal bir durum

Erkek demişsiniz şimdi gördüm benim dişi kuşum aynılarını yapıyor ama gayet mutlu bir kuş yaramazlık yapıyor işte 😅

çıkartıyorum ama bu sefer kendini dar yerlere sıkıştırıyor
Belki halkalı bir oyuncak alabilirsiniz. Benim kuşumun halkalı bir oyuncağı vardı iki telden karşılıklı asmıştım sonra oyuncağı kafesten çıkartım ve kendisini yemliğin ayak kısmına sıkıştırmaya başladı. Belki halkalı bir oyuncak, kuşunuzun oyun oynamasını, bir şeylerin içinden geçme isteğini karşılar. Bunlar haricinde neden böyle şeyler yapıyor anlam veremedim.

Geri