Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesinin altında durmayı seviyor

haizen21

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar buralarda yeniyim. Yaklaşık 3 haftadır ben de olan bir muhabbet kuşum var. Elime alıştı omzumdan inmiyor çıkardığımda uçup uçup tekrar geliyor bana ödül maması eğitimi falan her şeyini güzel bir şekilde yapıyorum. Fakat kafese koyduğum zaman çoğunlukla üst tünelde değil sürekli kafesin altında ızgarada takılıyor. Sizce nedendir bu bir problem midir acaba?

Öncelikle merhabalar buralarda yeniyim. Yaklaşık 3 haftadır ben de olan bir muhabbet kuşum var. Elime alıştı omzumdan inmiyor çıkardığımda uçup uçup tekrar geliyor bana ödül maması eğitimi falan her şeyini güzel bir şekilde yapıyorum. Fakat kafese koyduğum zaman çoğunlukla üst tünelde değil sürekli kafesin altında ızgarada takılıyor. Sizce nedendir bu bir problem midir acaba?
Yerde durmayı seviyo olabilir ya da tünekte ayakları yoruluyor da olabilir ama dışkılarla temas için olmaması lazım yuvarlak tüneklerden alabilirsiniz belki orda durur

Kafes dibinin üstünde ızgara var değil mi ? Yani kakasıyla içli dışlı değilse sorun olmaz . Tünekleri nasıl ? belki sevmiyordur tüneğini. Benim kuştan mesela yem kutusunun üstünde durmaya bayılıyor tüneklerde durması yorucu olabilir kuşlar için .

Izgara var tabi ki. Tüneği ise dut ağacı dalı şu aralar biraz azaldı ama sanırım altta durmayı seviyor minnoş

Izgara var tabi ki. Tüneği ise dut ağacı dalı şu aralar biraz azaldı ama sanırım altta durmayı seviyor minnoş
Görseller kısmına yuvarlak tünek yazarsanız fotoğrafı çıkar. Onlardan olabilirsiniz. Birde sevdiği oyuncakları üste takarsanız yukarı çıkma isteği artabilir. Bunlar haricinde altta kalmasında aslında sorun yok ama her ne kadar tel de olsa dışkıları yapışıyor temas etme olasılığını aza indirmiş olursunuz üstte olunca :)

Geri