Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Kraker yemiş...

Sokaktan bulup yetiştirdiğim 1 senedir baktığım muhabbet kuşum şlk defa tuzlu bir bisküvi yemiş(bir bisküvinin köşesini baya bir yemiş) benim kontrolüm dışında olan bir hadise bu, ailemden birisi yedirmiş kötü niyet gütmeyerek ancak ben şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sadece gözlemliyorum davranışlarında herhangi bir değişim yok.

Dal darıyı haftada ne kadar verebilirim? Şuan da haftada yarım dal verdim sadece toplamda.

Kraker, tuzlu ürünler, ekmek vs kesinlikle yemesin. Bir kereden bir şey olmaz ama sürekli tüketirse uzun vadede ölüme götürür.
Haftada bir gün, yarım dal darı yeterli olur. Ben bir dal darıyı kesip öyle veriyorum. Hem tasarruf ediyorum hemde kuşuma yeterli geliyor yarım dal darı.

Kraker, tuzlu ürünler, ekmek vs kesinlikle yemesin. Bir kereden bir şey olmaz ama sürekli tüketirse uzun vadede ölüme götürür.
Haftada bir gün, yarım dal darı yeterli olur. Ben bir dal darıyı kesip öyle veriyorum. Hem tasarruf ediyorum hemde kuşuma yeterli geliyor yarım dal darı.
ben onceki kusuma 4 sene baktım ekmek de veriyordum her gün hiç sağlığı bozulmuyordu her kusta aynı etkiyi göstermiyor sanırım

Benim de bir tanıdığım var kuşa çok fazla bakmazlar kafesten dışarıya az cikarirlar ekmek vs kafesine aşıp verirler 4 senedir hala yasiyor. Kuşları aynı zamanda sahiplendik. Benim üçüncü kuşum. Bende veterinerden cikmazdim hasta diye değil. Mesela ishal olur veterinerdeyim az yer veterinerdeyim fazla pimpirikliyim sanırım. ama az yaşıyorlar nedense. Sanırım sakınan göze çöp batar misali 😄 bu işi anlamadım gitti.

Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Üstlerine fazla düşünce yaşamıyorlar çok. dozunda sevmek ve ilgilenmek gerek.

Geri