Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Maviş feci ısırıyor

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşum Maviş'i bilirsiniz, hiç alışmayan, sessiz sakin (!) Bir kuş. Bugün ise acayip hiperaktif ve insancıl davranıyor. İyi hoş, elimden avucumdan yem de yiyor. Birkaç kez elime geldi. O saatlerden beri ısırmaya başladı. Ama feci ısırıyor. Parmağımı yaklaştırdığım an aç kurt gibi yaklaşıp ısırıyor. Bu böyle kızgınlık, düşmanlık ısırığı değil. Oyun yapıyor, tıpkı diğer kuşlarım gibi. Ama elimden yem yerken veya parmağımı uzattığımda kendi isteğiyle ta nereden gelip parmağımı koparırcasına ısırıyor ve ısırınca da gagasıyla bir şey yermiş gibi nam nam nam yapıyor. Abimin de benim de elimizi ısırdı ama ben hayatımda böyle ısırık görmedim 😂 Ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musunuz? Yeni moda çıkardı. 😁 Alışmasa ve kaçsa daha iyiydi diye düşünmeye başladım.

Tüye girdiyse ya da kızgınlaşma dönemlerinde ekstra agresif oluyorlar. Ya da her zamankinden farklı bir şey olmuşsa anlık davranış değişikliği sergileyebiliyorlar. Zor olsa da tepki vermemek ve canınızın yandığını belli etmemeniz gerekir.

Tüye girdiyse ya da kızgınlaşma dönemlerinde ekstra agresif oluyorlar. Ya da her zamankinden farklı bir şey olmuşsa anlık davranış değişikliği sergileyebiliyorlar. Zor olsa da tepki vermemek ve canınızın yandığını belli etmemeniz gerekir.
Sanırım oyun yapmak için ısırıyor. Böyle Menekşe gibi elimi kemiriyor ama fazla sıkıyor. Ondan canım acıyor ama elimi eskisi kadar çekmiyorum artık alıştım diyebilirim 🙂 Bir yerde elimi sirkeye batırıp ya da krem sürüp kuşa ısıttırırsam acı tadından dolayı bir daha ısırmaz diye okumuştum. Bu yöntemi deneyebilirim değil mi?

Sanırım oyun yapmak için ısırıyor. Böyle Menekşe gibi elimi kemiriyor ama fazla sıkıyor. Ondan canım acıyor ama elimi eskisi kadar çekmiyorum artık alıştım diyebilirim 🙂 Bir yerde elimi sirkeye batırıp ya da krem sürüp kuşa ısıttırırsam acı tadından dolayı bir daha ısırmaz diye okumuştum. Bu yöntemi deneyebilirim değil mi?
Muhabbet kuşları acı tadı bilmezler ki. Hatta acı bibere bayılırlar. Artık sirkeden de ne derece acı tat gelecek bilemiyorum.
Kremi zaten kesinlikle önermiyorum. Kuşun biraz bile yemesi zararlı. Kimyasal ürünlerden zehirlenebilir veya karaciğerine dokunabilir. Bu tarz bilgileri kim nereden duyup da yazıyor bilmiyorum ama bu tarz yöntemleri denemeyin.
Alışmışsınız zaten, birde dişi kuş malum biraz nazlı olur :)

Muhabbet kuşları acı tadı bilmezler ki. Hatta acı bibere bayılırlar. Artık sirkeden de ne derece acı tat gelecek bilemiyorum.
Kremi zaten kesinlikle önermiyorum. Kuşun biraz bile yemesi zararlı. Kimyasal ürünlerden zehirlenebilir veya karaciğerine dokunabilir. Bu tarz bilgileri kim nereden duyup da yazıyor bilmiyorum ama bu tarz yöntemleri denemeyin.
Alışmışsınız zaten, birde dişi kuş malum biraz nazlı olur :)
Krem bana da tehlikeli geldi ondan sirkeyi deneyecektim ama işe yaramıyormuş anlaşılan. Neyse artık. Alışmasını, elime gelmesini çok istiyordum. İstediğim oldu, ısırsa da boşver 😀

ohooo siz bir de benim dişi muhabbet kuşunu görün. parmağımı bir ısırdığında kanatıyor. 😂 bu ara elime almak zorunda kaldım, hasta ilaç veriyorum. elimi görseniz çizik çizik. 😂 tabii benim kuşun ısırma nedeni benden önceki sahibinin ele alışsın diye kanatlarını kesmiş olması. çok agrasif ve sinirli o yüzden. hele kanatları için hiç güveni yok. bize arkasını dönemiyor yavrucuğum.😔 belki siz de korkutmuş olabilirsiniz diye bu hayat hikayemizi anlattım. 😂

ohooo siz bir de benim dişi muhabbet kuşunu görün. parmağımı bir ısırdığında kanatıyor. 😂 bu ara elime almak zorunda kaldım, hasta ilaç veriyorum. elimi görseniz çizik çizik. 😂 tabii benim kuşun ısırma nedeni benden önceki sahibinin ele alışsın diye kanatlarını kesmiş olması. çok agrasif ve sinirli o yüzden. hele kanatları için hiç güveni yok. bize arkasını dönemiyor yavrucuğum.😔 belki siz de korkutmuş olabilirsiniz diye bu hayat hikayemizi anlattım. 😂
Ay ne korkutması gözümden bile sakınıyorum. Buna rağmen çok korkak belki sizin kuşunuz gibi önceden travma geçirmiştir ben de öyle tahmin ediyordum. Ancak son 2 gündür bu korkaklığı puff sönüverdi. Anlamadım ben de. Oyun amaçlı yaptığını biliyorum ama feci ısırıyor yine de. Alışmaya çalışıyorum ben de 🤭

These days, having a cockatoo, it's not so much bites. He likes to hang off of my fingers upside-down. Those claws can strip skin from a finger. We're getting his nails trimmed this weekend. Until then, OUCH!

Geri