Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum salınca duvara camlara çarpıyor

garthill3

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 2 adet muhabbet kuşum var aynı kafestet yaşıyorlar erkek olan biraz daha büyük olduğu için sanırım gayet normal uçuyor ele vs gelmeye başladı fakat dişi olan deli gibi sağa sola uçup kafayı çarpıp düşüyor tam uçamıyor bunun bir zararı olur mu biraz daha büyüyene kadar salmayayım mı dişiyi yyoksa çarpa çarpa mı öğrenecek ilk defa besliyorum yardımcı olabilir misiniz çok kötü çarptığı icin korktum o yüzden konu açıyorum

Kaç yaşındalar? Ne zamandır sizdeler? Kuşunuzun fotoğraflarını ekler misiniz? Kanatları gözükecek şekilde.
Çarparak uçmamalı tabiki de. Bu durum hem travma yaratır hem de kalıcı sakatlanmalara yol açabilir.
disi 7 aylik erkek 9 aylik 6 aydir hemen hemen bendeler ilk defa dün saldim kafesi aciyordum cikmiyorlardi dun ilk kez ciktilar erkek gayet normal ucuyor ama disi carpiyor suan evde olmadigim icin fotograf atamiyorum

disi 7 aylik erkek 9 aylik 6 aydir hemen hemen bendeler ilk defa dün saldim kafesi aciyordum cikmiyorlardi dun ilk kez ciktilar erkek gayet normal ucuyor ama disi carpiyor suan evde olmadigim icin fotograf atamiyorum
Dişinin de çarpmaması lazım. 7 aylık kuş çok iyi uçmalı ve etrafı da çoktan öğrenmiştir. Muhtemelen bir sorunu var. Yada ilk kez dışarı çıktığı için yalpalamıştır. Fotoğrafdan sonra daha net yorum yaparız

Geri