Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum üşüttü hasta

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba, kuşum dün sabah hasta gibiydi soğuk kapmış olabilir. Sabah sanki bir şeyden korkuyomuş gibi kafasını etrafa çevirip gözlerini açıp bakıyordu. Sonra aniden kafesin içinde bağırarak çırpınmaya başladı ölüyor sandık. Veterinere götürdüm resimdeki iki ilacı verdi. Yoğun beyaz olan mide koruyucu diğeri neydi hatırlamıyorum. 5 gün kullanmam gerekiyormuş. Kuş dün akşam arada sanki hastalığı ayağına vuruyormuş gibi ayağı felçli gibi oluyor dışkı yapınca düzeliyordu. İlaçlara devam edeceğim, veteriner suyuna multivitamin koyabilirsin dedi ama önerdiğiniz başka bir şey var mı? Bugün biraz daha iyi bu yazdıklarım gibi tepkiler vermedi sadece biraz halsiz ama arada ötüyor, yeme içmesinde sıkıntı yok. Güncel dışkı resimlerini de ekliyorum

Ekli dosyalar

• 3CBF8961-0F6B-4969-8658-99E3E05EBA18.jpeg
    3CBF8961-0F6B-4969-8658-99E3E05EBA18.jpeg
    249.2 KB · Görüntüleme: 22
  • 12C453D6-F70A-47AF-AFF9-CEC315650BE8.jpeg
    12C453D6-F70A-47AF-AFF9-CEC315650BE8.jpeg
    211 KB · Görüntüleme: 19
  • 85FBD931-5762-4DDF-94AF-8755ADB5C321.jpg
    85FBD931-5762-4DDF-94AF-8755ADB5C321.jpg
    269.2 KB · Görüntüleme: 22
Bu dışkılae yeni mi yapıldı? Yeni yapılmış atarsanız daha iyi olur. Fotoğraf da renkleri farklı duruyor. Gittiğiniz veteriner kuşlardan anlayan bir yer miydi?
Bu siyaha yakın koyu yeşil dışkıları saat 12 civarı yaptı sol altta gördüğünüz daha açık yeşil üzerinde beyaz kısım da bulunan yerleri yeni yaptı sayılır. Gittiğim veteriner kuşlardan anlıyor muydu bilmiyorum ama çok anlamıyor olabilir çünkü genel olarak kedi köpek yoğunluğu vardı.

Bu siyaha yakın koyu yeşil dışkıları saat 12 civarı yaptı sol altta gördüğünüz daha açık yeşil üzerinde beyaz kısım da bulunan yerleri yeni yaptı sayılır. Gittiğim veteriner kuşlardan anlıyor muydu bilmiyorum ama çok anlamıyor olabilir çünkü genel olarak kedi köpek yoğunluğu vardı.
Bugün kuşum düne göre çok daha iyi ani tepkiler nöbetler falan yok. Kendini kaşıyor arada ötüyor elimi uzattığımda sevdiriyor yemeğini yiyor vb. Hazır siz cevap vermişken şunu da sormak istiyorum. Bu ilaçları 5 gün kullanmamı istemişti kullanacak 3 gün kaldı. Ben 1-2 gün daha kullanıp eğer kuşum daha da iyi olursa daha fazla kullanmak istemiyorum. Bu ilaç bitiminden sonra probiyotik tedavisi mi yapmam lazım. İlaçlara son verdikten kaç gün sonra ve kaç gün probiyotik kullanmam lazım söylerseniz sevinirim.

Bugün kuşum düne göre çok daha iyi ani tepkiler nöbetler falan yok. Kendini kaşıyor arada ötüyor elimi uzattığımda sevdiriyor yemeğini yiyor vb. Hazır siz cevap vermişken şunu da sormak istiyorum. Bu ilaçları 5 gün kullanmamı istemişti kullanacak 3 gün kaldı. Ben 1-2 gün daha kullanıp eğer kuşum daha da iyi olursa daha fazla kullanmak istemiyorum. Bu ilaç bitiminden sonra probiyotik tedavisi mi yapmam lazım. İlaçlara son verdikten kaç gün sonra ve kaç gün probiyotik kullanmam lazım söylerseniz sevinirim.
Eğer ilaçların etkili olduğunu iyi geldiğini düşünüyorsanız bence veterinerin dediği süreyi tamamlamanızda fayda var. Sonrasında 3 gün probiyotik verseniz iyi olur

Eğer ilaçların etkili olduğunu iyi geldiğini düşünüyorsanız bence veterinerin dediği süreyi tamamlamanızda fayda var. Sonrasında 3 gün probiyotik verseniz iyi olur
Hemen ertesi gün mü probiyotiğe başlamalı mıyım yoksa araya boş gün koyayım mı? Ve son yaptığı dışkıyı paylaşıyorum hafif sıvı olan dışkıyı şimdi yaptı. Bugün yaptığı ilk sulu dışkı öncekiler böyle değildi.

Ekli dosyalar

• 089A089E-3A51-49C9-BB88-7F04A0DC7128.jpeg
    089A089E-3A51-49C9-BB88-7F04A0DC7128.jpeg
    751.1 KB · Görüntüleme: 18
Hemen ertesi gün mü probiyotiğe başlamalı mıyım yoksa araya boş gün koyayım mı? Ve son yaptığı dışkıyı paylaşıyorum hafif sıvı olan dışkıyı şimdi yaptı. Bugün yaptığı ilk sulu dışkı öncekiler böyle değildi.
İlaç kullanım süresi sonunda tekrar dışkı paylaşımı olursa daha iyi olur. Şu an zaten ilaç kullanıyor yavaş yavaş etkisini gösterebilir. Arada temiz su içmesime gerek yok, ilaç bitiminin hemen ertesi günü başlayabilirsiniz

İlaç kullanım süresi sonunda tekrar dışkı paylaşımı olursa daha iyi olur. Şu an zaten ilaç kullanıyor yavaş yavaş etkisini gösterebilir. Arada temiz su içmesime gerek yok, ilaç bitiminin hemen ertesi günü başlayabilirsiniz
Tamamdır çok teşekkür ederim veteriner verdiği ilaçlarla birlikte suyuna multivitamin koyabileceğimi söylemişti ve 2 gündür koyuyorum. Bu multivitamine ne kadar devam edeyim? Bu bir kaç multivitamin kullanımının hemen ardından probiyotik vermekte sıkıntı olur mu? Son soru olarak şunu sormak istiyorum. Bu şırıngaların içindeki ismini söylemişti ama tam hatırlamıyorum sanırsam açık beyaz su gibi olan birisi antibiyotik. Bunu bugün kuşa ağızdan 1 damla vermeye çalışırken fazlasıyla kafasına gözüne burnuna falan bulaştı. Hemen peçeteyle sildim elimi temiz suyla ıslatıp kafasını ve gözünü temizlemeye çalıştım. Veterinere sorduğumda sıkıntı yok suyla temizlerseniz iyi olur dedi. Şu anlık gözlerinde bir problem yok kızarma veya herhangi bir şey. Sizce bir şey olur mu yapmam gereken bir şey var mıdır?

Tamamdır çok teşekkür ederim. Son soru olarak şunu sormak istiyorum. Bu şırıngaların içindeki ismini söylemişti ama tam hatırlamıyorum sanırsam açık beyaz su gibi olan birisi antibiyotik. Bunu bugün kuşa ağızdan 1 damla vermeye çalışırken fazlasıyla kafasına gözüne burnuna falan bulaştı. Hemen peçeteyle sildim elimi temiz suyla ıslatıp kafasını ve gözünü temizlemeye çalıştım. Veterinere sorduğumda sıkıntı yok suyla temizlerseniz iyi olur dedi. Şu anlık gözlerinde bir problem yok kızarma veya herhangi bir şey. Sizce bir şey olur mu yapmam gereken bir şey var mıdır?
Temizlediyseniz sıkıntı olmaz

Eğer veteriner antibiyotik verdiyse, antibiyotik sonrası 3 gün probiyotik 3 gün de multivitamin kullanın. Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik ürünlerini temin edin
Veteriner bu 2 tane verdiği ilaçla birlikte multivitamin kullanabileceğimi söylemişti. Ve ben de bugün olmak üzere 2 gündür kullanıyorum. Aynı anda kullanmayı bırakayım mı o zaman?

Veteriner bu 2 tane verdiği ilaçla birlikte multivitamin kullanabileceğimi söylemişti. Ve ben de bugün olmak üzere 2 gündür kullanıyorum. Aynı anda kullanmayı bırakayım mı o zaman?
Yok bırakmayın. Ben bir an ikisinide suluktan veriyorsunuz sandım. Dendiği gibi aynı anda suluktan multivitamin alsın. İlaç bitiminden sonra da probiyotiğe başlarsınız

Yok bırakmayın. Ben bir an ikisinide suluktan veriyorsunuz sandım. Dendiği gibi aynı anda suluktan multivitamin alsın. İlaç bitiminden sonra da probiyotiğe başlarsınız
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. İyi akşamlar

Geri