Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yediği Yemleri Kusuyor

sedoli2010

Yeni Üye
Bu sorun özellikle birkaç gündür baş göstermeye başladı. Kuşum normal şekilde gün içinde yaşıyor ancak daha sonra çok şiddetli şekilde kusma hareketi yapıyor ve ardından yediği yemleri salyasız sadece yem şeklinde kusuyor, daha sonra yaklaşık 10-15 dakika kafasını demire koyarak nerdeyse eğiliyor ve destek alıyor daha sonra eski haline dönüyor şuana kadar gördüğüm olarak söyleyebilirim ki : dışkısı normal , neşesi normal , ötmesi normal ,

Ancak bu kusma hareketi ve kusma sonrası bir sancı girmiş insan gibi 10-15 dakika kötü oluyor, şuana kadar yaptığım değişiklikler : bunlara dün sabah başladım :

- Fazla taş yeme huyu yoktu artık yemine taş karıştırıp koyuyorum,
- Yeni yem aldım 12 saatte 1 değiştiriyorum,
-Dün geceden beri de suyu sirkeli olarak kulanıyorum

Sizin bir öneriniz veya çözümünüz var mı teşekkürler , kustuktan sonra halsiz hali ektedir. @Merve

Ekli dosyalar

• IMG_20230211_213150.jpg
    IMG_20230211_213150.jpg
    728.2 KB · Görüntüleme: 26
Çok fazla kuyruk sekmesi mevcut.
Sirkeyi kesinlikle kullanmayın.
Peçete üzerine yeni yapılmış bir dışkı fotografını ekler misiniz?
Son dışkısını az önce yaptı , diğerleri de ortalama son 2 gündür dışkıları , bugün biraz kıvırcık yemişti

Son dışkısını az önce yaptı , diğerleri de ortalama son 2 gündür dışkıları , bugün biraz kıvırcık yemişti
Peçete üzerinde yapar yapmaz çekerseniz daha iyi olur. Kurumuş olanlar iyi durmasa da son yaptığı fena değil gibi. Ara ara dışkı paylaşımı yapın yine. Kuşa yeni yem aldım demişsiniz, yeni yeme geçmeden önce mi kusma başlamıştı? Ve dediğim gibi kuyruk sekmesi de mevcut, kusma durumu zaten iyi bir şey değil. İmkanınız varsa kanatlıdan anlayan bir veterinere göstermelisiniz

Peçete üzerinde yapar yapmaz çekerseniz daha iyi olur. Kurumuş olanlar iyi durmasa da son yaptığı fena değil gibi. Ara ara dışkı paylaşımı yapın yine. Kuşa yeni yem aldım demişsiniz, yeni yeme geçmeden önce mi kusma başlamıştı? Ve dediğim gibi kuyruk sekmesi de mevcut, kusma durumu zaten iyi bir şey değil. İmkanınız varsa kanatlıdan anlayan bir veterinere göstermelisiniz
Kusması çok şiddetlenince yeni yem aldık, eski yemlerin bozulmuş olabileceğinden şüphelendik. Kuyruk sekmesi normalde bu kadar şiddetli değil sancı sonrası bu kadar şiddetli oluyor. Veteriner olarak iyi veteriner bilmiyorum Bursada tavsiye edebileceğiniz varsa götürebilirim. @Merve

Kusması çok şiddetlenince yeni yem aldık, eski yemlerin bozulmuş olabileceğinden şüphelendik. Kuyruk sekmesi normalde bu kadar şiddetli değil sancı sonrası bu kadar şiddetli oluyor. Veteriner olarak iyi veteriner bilmiyorum Bursada tavsiye edebileceğiniz varsa götürebilirim. @Merve
Aynı markaya ait aldıysanız sorun yok. Bursa da maalesef veteriner bilmiyorum ama üniversitenin veterinerlik fakültesi yardımcı olabilir. Birden fazla sıkıntısı var gibi geldi bana.

Aynı markaya ait aldıysanız sorun yok. Bursa da maalesef veteriner bilmiyorum ama üniversitenin veterinerlik fakültesi yardımcı olabilir. Birden fazla sıkıntısı var gibi geldi bana.

Kusma hareketini bu şekilde gerçekleştiriyor. Üstteki videoda çekebildim.

Kustuktan sonra yemeğini yedi tüneğine çıktı, kuyruk atmasını çekmek istedim, o sancısı oluyor sanırım ondan sonra çok şiddetli oluyor, yani durum bu,

Yemek yedikten hemen sonra dışkısını da çektim bakmak isterseniz

@Merve @Recai SULAMİS

Ekli dosyalar

• photo_5998865377800600060_y.jpg
    photo_5998865377800600060_y.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 17
  • photo_5998865377800600061_y.jpg
    photo_5998865377800600061_y.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 17

Kusma hareketini bu şekilde gerçekleştiriyor. Üstteki videoda çekebildim.

Kustuktan sonra yemeğini yedi tüneğine çıktı, kuyruk atmasını çekmek istedim, o sancısı oluyor sanırım ondan sonra çok şiddetli oluyor, yani durum bu,

Yemek yedikten hemen sonra dışkısını da çektim bakmak isterseniz

@Merve @Recai SULAMİS

kusma hareketi bu videoda yanlış videoyu atmışım . @Merve @Recai SULAMİS

Konuya yazdığım için bildirimi alıyorum. Recai hocayı da bir kere etiketlemeniz yeterli.

İlk attığınız dışkılarla son dışkılar birbirinden farklı. Dışkıların süreklilik kazanması lazım. Kuşunuzda ne olduğunu net anlamak için dışkı analizi yapılmalı. Ama dediğim gibi ben birden fazla bir şeyi olduğu düşünüyorum. Yanılma payım olabilir tabi. Diğer hocalarımızda bir baksın ona göre bir yol izlersiniz, geçmiş olsun..

Konuya yazdığım için bildirimi alıyorum. Recai hocayı da bir kere etiketlemeniz yeterli.

İlk attığınız dışkılarla son dışkılar birbirinden farklı. Dışkıların süreklilik kazanması lazım. Kuşunuzda ne olduğunu net anlamak için dışkı analizi yapılmalı. Ama dediğim gibi ben birden fazla bir şeyi olduğu düşünüyorum. Yanılma payım olabilir tabi. Diğer hocalarımızda bir baksın ona göre bir yol izlersiniz, geçmiş olsun..
Ayrıca gaga taşının üzeri yanlış görmüyorsam dışkılı gibi görünüyor. Öyleyse eğer o taşı atın. Kafeside güzelce temizleyin

teşekkürler diğer hocalara da iletirseniz çok sevinirim

Ayrıca gaga taşının üzeri yanlış görmüyorsam dışkılı gibi görünüyor. Öyleyse eğer o taşı atın. Kafeside güzelce temizleyin
Tam veterinere götürecekken fenalaştı ve hayata gözlerini yumdu maalesef bir anda oldu başımız sağolsun...

Geri