Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun burun deliği kapanıyor

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba dişi kuşumun ceresi yaklaşık 9 aydır bu şekilde. Kızgınlıktandır diye tahmin ettik ama bu süre uzadı gibi sanki ve burun deliklerinden birisi sanki kapanıyo gibi ne yapmam lazım neyi var? Bir forumda mantar dendi diğer forumda hipertrofi dendi. Önceden biraz açıktı şimdi sanki hiç gözükmüyo gibi fikriniz var mıdır?

Merhaba, fotoğraf eklememişsiniz. Ama ceresini kaplayan kahverengi tabaka büyümüş, öne doğru uzamış ya da kabarmışsa ve bu burun deliklerini de kapatacak dereceye gelmişse; mantar değil dendiği gibi hipertrofi'den bahsediyorsunuz. Burun deliklerini kapatacak düzeyde olmasaydı müdahale etmenizi önermezdim açıkçası. Ama burun deliklerini kapatacak noktaya gelmişse kanatlılardan anlayan bir veteriner görmeli. O tabakayı oradan alıyorlar.

Merhaba, fotoğraf eklememişsiniz. Ama ceresini kaplayan kahverengi tabaka büyümüş, öne doğru uzamış ya da kabarmışsa ve bu burun deliklerini de kapatacak dereceye gelmişse; mantar değil dendiği gibi hipertrofi'den bahsediyorsunuz. Burun deliklerini kapatacak düzeyde olmasaydı müdahale etmenizi önermezdim açıkçası. Ama burun deliklerini kapatacak noktaya gelmişse kanatlılardan anlayan bir veteriner görmeli. O tabakayı oradan alıyorlar.
Nasıl fotoğraf ekleniyor ki buraya sanki site değişmiş bulamadım

Merhaba, yeni ekleyebiliyorum kusura bakmayın. Enerjisinde ötmesinde nefes almasında görünür bir problem yok ama burun delikleri bu şekilde.

iUpCwNc96Y-d.jpeg
cNYeW8k.jpeg

Son düzenleme:
Geri