Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gagasında ki nedir?

Furki Dede

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun gagasında birşey var bir haftadır büyümüş nedir görebilir miyim?

Kusmuk olabilir veya mama veya mantar.
Temiz bir bezi ılık su ile ıslatın sıkın,sonra kuşun o bölgesini temizlemeye çalışın canını yakmadan.Eğer yumuşayıp çıkan bir şey ise mama kalıntısı kusmuk olabilir.

Çıkmazsa mantar mı oluyor?
Birde kusmuk dediğiniz çiftleşirken azından yem çıkardığı mı oluyor?
Kusmuk olabilir veya mama veya mantar.
Temiz bir bezi ılık su ile ıslatın sıkın,sonra kuşun o bölgesini temizlemeye çalışın canını yakmadan.Eğer yumuşayıp çıkan bir şey ise mama kalıntısı kusmuk olabilir.

Çıkmazsa mantar mı oluyor?
Birde kusmuk dediğiniz çiftleşirken azından yem çıkardığı mı oluyor?

Kuşlar kusarken veya sıvı mama yerken tüylerine yapışma olabilir ve katılaşma olur, tüyde bir müddet kalabilir. Siz önce bir kontrol edin dediğimi yapın sonra çıkıp çıkmadığını bize iletin. Ayrıca o bölgenin daha yakından bir fotoğrafını çekin.

Kuşlar kusarken veya sıvı mama yerken tüylerine yapışma olabilir ve katılaşma olur, tüyde bir müddet kalabilir. Siz önce bir kontrol edin dediğimi yapın sonra çıkıp çıkmadığını bize iletin. Ayrıca o bölgenin daha yakından bir fotoğrafını çekin.
Tamamdır,uygulayacağım teşekkür ediyorum.

Merhabalar, denedim olmadı elimden geldiğince yakından net çekmeye çalıştım

Fotoğrafta halsiz gibi çıkmış ama hareketli neşeli baya kafes dışındaydı o yüzden elimde dinleniyodu.
Buda video

Ben kursak mantarı var sanmıştım ama şöyle ilk sahiplendiğim günden beri böyle kursagi yem yiyo dinlenirken nadir olarak şiş duruyo normal hareketliyken felan kayboluyo anlam veremedim aslında konu oluşturmuştum buraya konunun devamı gelmemişti. Şuan da 2 yaşına çok az kaldı.

Ben kursak mantarı var sanmıştım ama şöyle ilk sahiplendiğim günden beri böyle kursagi yem yiyo dinlenirken nadir olarak şiş duruyo normal hareketliyken felan kayboluyo anlam veremedim aslında konu oluşturmuştum buraya konunun devamı gelmemişti. Şuan da 2 yaşına çok az kaldı.

Niye kursak mantarı var diye düşündünüz? Kuşta öğürme kusma kötü koku var mı?
Bu kuşun genel ahvali nasıl? Genellikle durgun mu yoksa enerjik mi? Videoda bana farklı geldi ondan soruyorum. Yemek yedikten sonra kursağın dolgun görünmesi normal. Ama açken de bir şişlik varsa bu normal değil.
Kuşunuz hakkında detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olunur.

Niye kursak mantarı var diye düşündünüz? Kuşta öğürme kusma kötü koku var mı?
Bu kuşun genel ahvali nasıl? Genellikle durgun mu yoksa enerjik mi? Videoda bana farklı geldi ondan soruyorum. Yemek yedikten sonra kursağın dolgun görünmesi normal. Ama açken de bir şişlik varsa bu normal değil.
Kuşunuz hakkında detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olunur.
Kuşum çok enerjik neşeli bol bol uçuyor. Açken şişlik yok ben sahiplendiğim ilk zamanlar farkettim şişkinlik olmasını o zamanlar kestirememistim neden olduğunu ilk şiş gördüğüm de kursak mantarı sandım şişlik oluyo diye biliyorum kursak mantarında o sebepten öyle düşünmüştüm. Sonra takip ettim şişlik yemek yedikten sonra dinlenme zamanlarında oluyo şimdilik sağlıklı şu gagasında çıkan şeyi anlamadım mantar galiba bilemiyorum tam olarak yeni çıktı bu gagasındaki şey ona erken müdahale etmek istiyorum sadece video da da öpücük atıyor mırıldanarak.

Eczaneden dermo-trosyd krem alıp günde 1 kez sürünüz o çıkıntılı bölgeye. Bu işlemi temiz eldivenle veyahut kulak çubuğu yardımı ile yapın ve kremi deriye o kısma iyice yedirin.

Geri