Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gözü Kanıyor

kandes222

Meraklı Üye
Az önce baktım gözünün etrafı kan olmuş, ne yapmalıyım?

Ayrıca nefes alırken kulağımın yakınına gelince bir nefes alma sesi duyuyorum.

Ayrıca kuşum tüyde, biraz halsiz gibi geliyor bana, normal mi?

Hocam göz nezlesi olmuş olabilir mi?
Hocam ben maalesef ki bu konularda çok bilgili değilim sizi yönlendiremem ancak göz nezlesinde kanama olmuyor diye biliyorum gözünde herhangi bir hasar var mı ve hala kanıyor mu

Ayrıca tırnakları uzun, gözünü kaşıdığı tırnağında kan var. Tırnağıyla gözünü kesmiş olabilir mi?
Tırnağı sizin kesmeniz gerektiği kadar uzunsa olabilir ama benimkinin de tırnağı uzun ben pek denk gelmedim. Daha önce diğer kuşlarla kavga etti mi? @Recai ve @ADRIAN bey daha iyi yardımcı olur

Hocam ben maalesef ki bu konularda çok bilgili değilim sizi yönlendiremem ancak göz nezlesinde kanama olmuyor diye biliyorum gözünde herhangi bir hasar var mı ve hala kanıyor mu

Gözünü kaşıyor, tırnağında kan var. Tırnağını kesmedim korkmasın diye, tırnağı ile kesmiş olabilir mi?

Tırnağı sizin kesmeniz gerektiği kadar uzunsa olabilir ama benimkinin de tırnağı uzun ben pek denk gelmedim. Daha önce diğer kuşlarla kavga etti mi? @Recai ve @ADRIAN bey daha iyi yardımcı olur

Uzun hocam bayağı bir. Hocam diğer kuşlar eş, sadece kuş görsün sıkılmasın diye 5-10 dakika odaya bıraktım, kafesin dışından birbirlerine bakıyorlardı, sonra yerine koyarken böyle bir durum yoktu. Az önce kuşumu salmaya gidince gözünün kanadığını gördüm.

Gözü fotoğrafta net olarak görünmüyor, eczaneden gentagut göz damlası alıp günde 1 kez damlatın. Tırnağı uzun ise veteriner yada üretimciye götürüp kestirin, becerebilecek iseniz kendiniz kesebilirsiniz fakat dikkatli ve sadece uçlardan kesmeniz lazım damara denk gelmemeli .

Kuşun gözü sürekli kaşınacağı için kafes demirlerine sürtebilir tırnağı ile kaşımaya çalışabilir enfeksiyona yol açmaması için kafes temizliğine özen gösteriniz.

Gözü fotoğrafta net olarak görünmüyor, eczaneden gentagut göz damlası alıp günde 1 kez damlatın. Tırnağı uzun ise veteriner yada üretimciye götürüp kestirin, becerebilecek iseniz kendiniz kesebilirsiniz fakat dikkatli ve sadece uçlardan kesmeniz lazım damara denk gelmemeli .

Kuşun gözü sürekli kaşınacağı için kafes demirlerine sürtebilir tırnağı ile kaşımaya çalışabilir enfeksiyona yol açmaması için kafes temizliğine özen gösteriniz.

Hocam bekleyin net bir fotoğraf atacağım. Youtube'da bir videoda arkadaş göz etrafına krem sürün demişti, krem de alayım mı? Kafesin demirlerini nasıl temizleyebilirim? İlaç kaç TL?

Geri