Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumun gözü

Nur.

Yeni Üye
Merhaba. Yavrumuzu 7 gün önce dükkanın önünde bulduk. Tahminimce yavrunun sakat olduğunu fark eden sahipleri dışarı bırakmış. Ayağı çarpık olmuş. Eklediğim görsel kelepçeyi takmadan önce. Ayağı için kelepçe taktım. Ancak gözüne bir çare bulamadım. Kuşlar hakkında yeterince bilgili olmadığından yakınımdaki veterinere götürmedim. Fotoğrafını çektiğim gözü görmüyor diye düşünüyorum. Uçtuğunda duvara çarpıyor. Anne ve baba kuşun yavrunun gözünü bu hale getirdiğini düşünüyorum. Gözü için yapabileceğim bir şey var mı? Lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-15-15-25-12-190_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-08-15-15-25-12-190_com.miui.gallery.jpg
    244.6 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2023-08-15-15-24-59-364_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-08-15-15-24-59-364_com.miui.gallery.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2023-08-15-15-35-58-711_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-08-15-15-35-58-711_com.miui.gallery.jpg
    243.6 KB · Görüntüleme: 43
Gözünü açıyor uyuyacagi zaman kapatıyor da. Etrafı kanlı ya da kızarık değil.
Kızarıklık görüyorum ama...
Öncelikle veteriner görse çok daha iyi ama imkanlarınız yoksa diye evde gentagut göz damlası günde iki kere bir damla damlatınız. Aynı zamanda damlayla beraber teramisin göz kremi de sürebilirsiniz, kulak çöpü yardımıyla çok ince tabaka halinde.
Rahatlatması için yine çayın demi ile sıcak değilken yani gözü yakmadan ılık halde pansuman yapabilirsiniz. Ama fayda gösterirse gentagut göz damlası fayda gösterir. O sonuç vermezse veteriner imkanlarınız zorlansa iyi olacaktır. Son durumu paylaşırsanız çok memnun olurum. Evde bunlardan başka yapabilecek bir durum yok maalesef.
Geçmiş olsun 🌸

Öncelikle veteriner görse çok daha iyi ama imkanlarınız yoksa diye evde gentagut göz damlası günde iki kere bir damla damlatınız. Aynı zamanda damlayla beraber teramisin göz kremi de sürebilirsiniz, kulak çöpü yardımıyla çok ince tabaka halinde.
Rahatlatması için yine çayın demi ile sıcak değilken yani gözü yakmadan ılık halde pansuman yapabilirsiniz. Ama fayda gösterirse gentagut göz damlası fayda gösterir. O sonuç vermezse veteriner imkanlarınız zorlansa iyi olacaktır. Son durumu paylaşırsanız çok memnun olurum. Evde bunlardan başka yapabilecek bir durum yok maalesef.
Geçmiş olsun 🌸
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zeytinburnu'na yakın bildiğiniz iyi bir veteriner var mı? Zeytinburnu içerisindekiler yeterince ilgilenmiyorlar. Daha önce çok sevdiğim bir kuşumu bu sebepten kaybettim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zeytinburnu'na yakın bildiğiniz iyi bir veteriner var mı? Zeytinburnu içerisindekiler yeterince ilgilenmiyorlar. Daha önce çok sevdiğim bir kuşumu bu sebepten kaybettim.
Maalesef kendim deneyimlediğim bir veteriner bilmiyorum ama avrupa tarafında imkanlarınız daha iyidir. İlla ki vardır diye düşünüyorum. Gözünün o hale gelmesi fiziksel bir durum olabildiği gibi solunum kaynaklı da olabilir. Kuyruk sekmesi vs var mı kuşunuzda?

Maalesef kendim deneyimlediğim bir veteriner bilmiyorum ama avrupa tarafında imkanlarınız daha iyidir. İlla ki vardır diye düşünüyorum. Gözünün o hale gelmesi fiziksel bir durum olabildiği gibi solunum kaynaklı da olabilir. Kuyruk sekmesi vs var mı kuşunuzda?
Kuyruk sekmesi gözlemlemedim.

Geçmiş olsun 🌸
18. Günden merhaba. Dediklerinizi yaptım ve bugün gözündeki kabuk düştü ve gözü açıldı. İyileşmesine yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 🌸🌸🌸

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-02-17-30-46-560_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-09-02-17-30-46-560_com.miui.gallery.jpg
    294.2 KB · Görüntüleme: 30
18. Günden merhaba. Dediklerinizi yaptım ve bugün gözündeki kabuk düştü ve gözü açıldı. İyileşmesine yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 🌸🌸🌸
Merhabalar, çok sevindim 🥰
Görünen tüysüz yere; kulağına ve gözüne gelmeden trosyd krem sürebilirsiniz.
Birde kuşunuzun vitamin ve probiyotiği ihmal etmeyin, bağışıklığını güçlendirmek lazım 🌸
Aşağıya bir tablo bırakıyorum tablodaki ürünleri temin edip kullanmanız da fayda var. Tüyünden, bağışıklığına, stresine kadar güzel bir bakım sağlarlar. Güzel etkilerini görürsünüz 🩷
Polish_20230814_211925118.jpg

Birde rica etsem kuşun tünekte yandan kuyruğu gözükecek şekilde videosunu atar mısınız? Ayrıca gözü görüyor değil mi test ettiniz mi?
Elbette yarın videoyu çekip atarım. Ancak çarpık bacak problemi olduğu için tünekte duramıyor. Yeni yeni ayağının üzerine basmaya başladı. Gözünün görüp görmediğini nasıl test edebilirim?

Merhabalar, çok sevindim 🥰
Görünen tüysüz yere; kulağına ve gözüne gelmeden trosyd krem sürebilirsiniz.
Birde kuşunuzun vitamin ve probiyotiği ihmal etmeyin, bağışıklığını güçlendirmek lazım 🌸
Aşağıya bir tablo bırakıyorum tablodaki ürünleri temin edip kullanmanız da fayda var. Tüyünden, bağışıklığına, stresine kadar güzel bir bakım sağlarlar. Güzel etkilerini görürsünüz 🩷
Ekli dosyayı görüntüle 69043
Yardımınız için çok teşekkür ederim🤍 Dediklerinizi mutlaka edineceğim.

Yardımınız için çok teşekkür ederim🤍 Dediklerinizi mutlaka edineceğim.
Rica ederim ne demek 🌸
Elbette yarın videoyu çekip atarım. Ancak çarpık bacak problemi olduğu için tünekte duramıyor. Yeni yeni ayağının üzerine basmaya başladı. Gözünün görüp görmediğini nasıl test edebilirim?
Kuyruk sekmesi yok demişsiniz sonradan fark ettim. Ona bakmak istemiştim.
Parmağınızı yaklaştırdığınızda tepki veriyorsa görüyordur, anlayabilirsiniz az çok görüp görmediğini

Rica ederim ne demek 🌸

Kuyruk sekmesi yok demişsiniz sonradan fark ettim. Ona bakmak istemiştim.
Parmağınızı yaklaştırdığınızda tepki veriyorsa görüyordur, anlayabilirsiniz az çok görüp görmediğini
Tamam yarın deneyip yazacağım.

Bugün gözünden sarı bir şey aktığını farkettim. Mendille aldım. Sizce bu ne olabilir ve ne yapabilirim? Gentaguta devam mı etmeliyim? Gözünden akan şeyi aldıktan sonra parmağımı yaklaştırıp tepki verip vermeyeceğini denedim. Kafasını uzaklaştırıyor. Az da olsa görüyor diye tahmin ediyorum. İstediğiniz videoyu ek olarak ekliyorum.

Kuyruğu tabandan destek aldığı için sekip sekmediği anlaşılmıyor fakat vücudu fazla heyecanlı duruyor. Yani ya heyecandan ya da solunum sıkıntısı var.
Tabanla teması fazla olduğu için enfeksiyon kapmış olabilir. Gentagut damlatmayın artık ama akıntı tekrarlanırsa bir veteriner arayışına girseniz iyi olacaktır 🩷

Kuyruğu tabandan destek aldığı için sekip sekmediği anlaşılmıyor fakat vücudu fazla heyecanlı duruyor. Yani ya heyecandan ya da solunum sıkıntısı var.
Tabanla teması fazla olduğu için enfeksiyon kapmış olabilir. Gentagut damlatmayın artık ama akıntı tekrarlanırsa bir veteriner arayışına girseniz iyi olacaktır 🩷
Tamam. Cevabınız için çok teşekkür ederim 💗

Geri