Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözünün üzerinde bir şey çıktı?

lifemust

Yeni Üye
20231026_074134.jpg

Resimde görüldüğü gibi. Kuşumuz eve ilk geldiğinde oradaki şey daha küçüktü ve zamanla büyüyor. İlk muhabbet kuşumuz, cevaplarınızı bekliyorum.

20231028_154153.jpg
20231028_154351.jpg

Cevabınız için teşekkür ederim.
Bir arkadaşıma da gönderdim, veteriner bi arkadaşina sormuş.
"Siğil, tehlikeli olmaz, başka bir yerde olunca ip ile bağlanıyor,düşüyor. Burası için eczaneden siğil kremi isteyip dikkatlice kullanabilir." demiş. Ama göz olduğu için emin olamadım. Yemesi, dışkısı normal. Kuşun davranışlarını bozacak bir şekilde bir olumsuzluğunu göremedim ama illa ki rahatsız ediyordur.
Gagası ve ayakları için de mantar/ sorun var mı bilemedim. Yardımcı olursanız hemen uygulayacağım.
İlginiz için tekrar teşekkürler.

Çeşitli sebeplerle çıkabilir. Kanatlı uzmanı olmadıkça normal bir veterinerin müdahale edebileceğini hiç sanmıyorum.
Eczaneden trosyd mantar kremi alıp, günde iki kere gagasına, burun deliklerine gelmeden cere üstüne, gaga kenarlarına, ayaklarına, ayak altına kulak çöpü yardımıyla ince tabaka halinde ve nazikçe sürün. Gözüne de çay demiyle ılık şekilde, yani gözü yakmadan pamukla pansuman yapıp rahatlatabilirsiniz.
Yine aynı şekilde o kremi gözünün içine kaçırmayacak şekilde sürmeyi başarırsanız faydalı olabilir diye düşünüyorum.

Dediğiniz kremi ve çay pansumanını hassas bir şekilde uygulayacağım. Umarım faydası olur.
Teşekkür ederim, iyi günler.

Merhaba tavsiyeniz için teşekkür ederim, trosyd kremi alıp kulak çöpü ile günde 1 defa uyguladım ve olumlu sonuç verdi.
(Kuşumuz teması sevmediği için her gün 2 kere yakalamak istemedim.) Ayaklarına ve gagasına da dikkatli bir şekilde uyguladım. Tekrar teşekkürler, değerli cevaplarınız için..

Ekli dosyalar

• 20231118_163938.jpg
    20231118_163938.jpg
    751.5 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba tavsiyeniz için teşekkür ederim, trosyd kremi alıp kulak çöpü ile günde 1 defa uyguladım ve olumlu sonuç verdi.
(Kuşumuz teması sevmediği için her gün 2 kere yakalamak istemedim.) Ayaklarına ve gagasına da dikkatli bir şekilde uyguladım. Tekrar teşekkürler, değerli cevaplarınız için..
Çok mutlu oldum 🤗
Çok da güzel görünüyor maşallah 🧿
2 kere uygulasaydınız daha hızlı iyileşirdi ama bir kere kullanımda sonuç vermiş ve önemli olan zaten o 🥳
Geri dönüş için de ben teşekkür ederim 🌷

Geri