Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözüne bir şey oldu

Aysekaya

Yeni Üye
Merhaba, kuşumun gözünün biri hafif şiş gibi ve etrafındaki tüylerde dökülüyor. Sürekli o gözünü kapatıyor. Nedendir, ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• IMG-20230411-WA0002.jpg
    IMG-20230411-WA0002.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20230411-WA0001.jpg
    IMG-20230411-WA0001.jpg
    90.5 KB · Görüntüleme: 27
O göz damlasını nereden bulurum.? Gözünün birisi iyi, diğeri kötü susulanıyor falan. Bir yere mi çarptı acaba diye düşündüm.

Videoyu yükleyemedim. Hayır, şu an uçuyor, yem yiyor diğerleri ile oynuyor.

Veteriner imkanınız varsa yine de gözüne baktırın isterseniz.
Benim dediğim göz damlası fayda sağlayacaktır. Şayet iyileşme olmazsa o zaman kesin veteriner görmeli. Kullanırsanız ve son durumu paylaşırsanız çok memnun olurum.

Damlayı kullandım ama gözünde hala sorun var. Bugün veterinere götürdüm. gözde bir şey yok dedi. parazitte yok o alanda dedi. Madecassol ve fundae gibi bir krem yazdı. Göz çevresindeki tüyleri dökülmeye başladı ve sürekli o gözünün üstünde uyuyor ve kapalı tutuyor, sanırım kaşınıyor

Kuyruk sekmesi ne oluyor tam olarak? Uçmasında sıkıntı yok, nefes alması da iyi oyun oynuyor diğerleri ile yeme içme de güzel.

Kuyrukları eve ilk geldiğinde döküldü, streste bağıtmıştı ama kalan bir iki tane var, onları da öğle yapmıyor
O zaman başka bir veterinere gösterin derim. Kronik bir sorunu olabilir. Kuşlardan anlayan bir veteriner olursa solunum ihtimalini de değerlendirecektir.

Geri