Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun vikvik sesi iyice arttı

Birden fazla hastalığı olabilir. Yani solunuma yönelelim derken, dışkısına istinaden başka bir hastalığı gözden kaçırabiliriz. Vik vik sesini ana sebep olarak solunum nedeniyle mi çıkartıyor pek emin değilim açıkçası
İnşallah kötü bir şeyi yoktur. Birkaç gün önce kabızdı. Yeşillik filan verdik dışkısı sulandı biraz. Peki siz hangi hastalıktan şüphe ediyorsunuz?

Kuşun yeni yapılmış dışkılarını gün içinde yine atın. Ve bir şey yem dışında yedirmeyin ki dışkı rengini formunu gözlemleyebilelim.
Yeni dışkılarından sonra fikrimi paylaşacağım şu an için spesifik bir hastalıktan şüphe duymuyorum.

Merhaba. Kuşumun vikvik sesi geçmedi ama dışkısı düzelmiş gibi. Bir bakar mısınız?

Ekli dosyalar

• IMG_20230508_234921.jpg
    IMG_20230508_234921.jpg
    719 KB · Görüntüleme: 16
Bunlar sanırsam Mavişin dışkıları çünkü dışkıların boyutu epey büyük ve diğer kuşlarımın hiçbiri böyle büyük dışkılamıyor. Acaba Mavişimin yumurtası mı var? Kızgınlık yumurtası olabilir mi?

Bunlar sanırsam Mavişin dışkıları çünkü dışkıların boyutu epey büyük ve diğer kuşlarımın hiçbiri böyle büyük dışkılamıyor. Acaba Mavişimin yumurtası mı var? Kızgınlık yumurtası olabilir mi?

İhtimal dahiline alabiliriz. Popo kısmında şişlik var mı?

Merhabalar benim dişi kuşumda uzun süredir bu vik vik sesini çıkartıyor son bir haftadır iyice arttı veterinere götürdüm çok önemli bir şey yok gibi dedi hafif bir antibiyotik verdi ama kuş 3. Günde hem sesi arttı hemde kötüleşmeye başladı bende tekrar götürdüm antibiyotik hafif gelmiş dedi ve doksimis verdi ağızdan 24 saatte 3-4 damla veriyorum ilk gün direk ilacı verdim çok rahatsız oldu sürekli kusma refleksi yaptı dün su ile seyreterek verdim akşama kadar burnunu kasimaktan kanattı ama genel hali bir çok iyi oluyor bir kabarık duruyor nefes alırken hala çok zorlanıyor ve hala vik vik ötüyor nefes alırken kuyruğu çok aşağı yukarı sallaniyor sizce ilaçlar kaç günde etki eder

Merhabalar benim dişi kuşumda uzun süredir bu vik vik sesini çıkartıyor son bir haftadır iyice arttı veterinere götürdüm çok önemli bir şey yok gibi dedi hafif bir antibiyotik verdi ama kuş 3. Günde hem sesi arttı hemde kötüleşmeye başladı bende tekrar götürdüm antibiyotik hafif gelmiş dedi ve doksimis verdi ağızdan 24 saatte 3-4 damla veriyorum ilk gün direk ilacı verdim çok rahatsız oldu sürekli kusma refleksi yaptı dün su ile seyreterek verdim akşama kadar burnunu kasimaktan kanattı ama genel hali bir çok iyi oluyor bir kabarık duruyor nefes alırken hala çok zorlanıyor ve hala vik vik ötüyor nefes alırken kuyruğu çok aşağı yukarı sallaniyor sizce ilaçlar kaç günde etki eder
Çok geçmiş olsun. Benimki de aynı ama daha veterinere götürmedim çok para alıyorlar. Evdeki doğal yöntemler deniyoruz ama henüz işe yaramış değil. Elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah sizin de benim de kuşlarımız iyileşir bir an önce 😔🤲

Geri