Karadeniz Pet

Muhabbet kusun yavrusunu annesi dovdu

Sumeyye6

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yavrular olmak üzere 7 tane var daha 1 aylıklar yuvadan 2 tanesini atmıştı sonrasında bugün dövdü ve kafasi kanlar için de neyapacagimi bilmiyorum.ayirdim disiyi başka bir kafese aldım yavrularla beraber babayı başka bir kafese aldim ama o dövülen kuş için neyapmam gerkiyor yardımcı olurmusunuz

Kanama durdu ama yeni tuyleri çıkıp dövdüğü için derisi gorunuyor napacam bilemedim

Yuvadan ayırmakta geç kalmışsın 23 yahut 25 günü tamamladıktan sonra yem kırmayı ogrenenleri ayırman gereklir.Yarali yavruyu ve yem kırmayı öğrenmiş olanları ayrı bir kafese al anne ve babadan ayır.Yem kırmayı bilmeyenler varsa ve anne zarar veriyorsa babayla birlikte aynı kafese koy.Yarali küçüğü oksijenli su ile temizle yada aloa vera bitkisinin jeli ile çok olmaması kaydıyla yara üstüne sür iyi olacaktır merak etme.Anne ve baba eğer beslemiyorsa yavruları ve yem kırmayı da ogrenmemişse aparatla senin beslemen gerekiyor...

Sorduğumda dışı çok kizismis diyor eğer erkeği yaninq koyarsan öldürür diyo gagasi maviye dönüştü erkek besliyor yem kırmayı da biliyorlar ayırdım erkekle yavrular bir arada dışı başka kafeste simdi kafesi ayrı koyunca dışı bu sefer küser diye korkuyoruz disinin kizismasinin giderilmesi için neyacagim bilmiyorum

Korkacak bir şey yok aslında herşey yolunda gidiyor. Yapman gereken tek şey panik yapmamak çünkü kulaktan duyma bilgiler sonucu hatalı kararlar verebilirsiniz. Öncelikle küçük nasıl oldu sağlığına kavuştur inşallah. Yavrular beslenme ihtiyacını sorun yaşamadan karsilayabiliyorsa,erkeği dışının yanına alabilirsin.Yavrularin kafesine yer yemliklerinden 2 adet alarak birine kabuksuz yem digerinede normal kullandigin yemden koyalım.Yavru kuşların kolay sindirebilecegi beyaz dal dari petshop larda bulabilirsin haftada 2 kez kullanılabilir. Gün içinde tedbir amaçlı siz yinede kursak kontrolünü yapın boş olan varsa bir süre besleyin kısa sürede kardeşlerinde desteğiyle yeme alışkanlığı kazanır...Dışı kuşun kızışmasina sebep olan ,havuç, ve bazı tohumların kullanımıni bir süre azaltabilirsiniz...

Korkacak bir şey yok aslında herşey yolunda gidiyor. Yapman gereken tek şey panik yapmamak çünkü kulaktan duyma bilgiler sonucu hatalı kararlar verebilirsiniz. Öncelikle küçük nasıl oldu sağlığına kavuştur inşallah. Yavrular beslenme ihtiyacını sorun yaşamadan karsilayabiliyorsa,erkeği dışının yanına alabilirsin.Yavrularin kafesine yer yemliklerinden 2 adet alarak birine kabuksuz yem digerinede normal kullandigin yemden koyalım.Yavru kuşların kolay sindirebilecegi beyaz dal dari petshop larda bulabilirsin haftada 2 kez kullanılabilir. Gün içinde tedbir amaçlı siz yinede kursak kontrolünü yapın boş olan varsa bir süre besleyin kısa sürede kardeşlerinde desteğiyle yeme alışkanlığı kazanır...Dışı kuşun kızışmasina sebep olan ,havuç, ve bazı tohumların kullanımıni bir süre azaltabilirsiniz...
Yavru dövülen kusu ayırdım bir sure iyilesmisti ama diğer yavrular kafasını kasiyarak yarayı acmislar öbür yavrularım Allaha şükür çok iyiler sagliklilar da şimdiki sorunum dışı kus kizismis erkeği koyar koymaz ciftlestiler ve şimdi Birtane yumurtladi kırdı erkeği yanına koyup yuvayi taktım neyapacahimi bilmiyorum şuan...

Geri