Karadeniz Pet

Oturma odasında muhabbet kuşu bakımı nasıl olmalı?

Hypnos

Meraklı Üye
Yeni muhabbet kuşumu ilk olarak kendi odamda 1 hafta tutmuş olsam da bugün oturma odasına geçirdim çalıştığım için tek kalsın istemedim ama bir kaç sorum var.
1-Bu durum kuşumu strese sokar mı? oda havalandırmak için 15-20 dk yerini değiştirsem de temelli bir değişim yapmamıştım.
2-Kuşum odamdayken 23.30 gibi ışığı kapatıyordum ama şuan öyle bir fırsatım yok ışık kapalı olsa tv açık olacak mecbur. Uyku düzenini bozmadan nasıl uyumasını sağlarım üstünü kapamak sağlıklı değil biliyorum ama nasıl bir yöntem kullanmam gerek yoksa kendi haline mi bırakayım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1-Bir şey olmaz. Ama neden böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz tek başına kalabilir oda da...
2-Kuşların özellikle de yavru kuşların uykuya çok ihtiyaçları var. Akşam 9'dan sonra zifiri karanlık olmasına özen gösterin. Kaliteli ve uzun uyku uyumaları lazım. Tv ışığında ve sesinde geç saatte uyuması onu agresif yapabilir ve bağışıklığını olumsuz etkileyebilir.

1-Bir şey olmaz. Ama neden böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz tek başına kalabilir oda da...
2-Kuşların özellikle de yavru kuşların uykuya çok ihtiyaçları var. Akşam 9'dan sonra zifiri karanlık olmasına özen gösterin. Kaliteli ve uzun uyku uyumaları lazım. Tv ışığında ve sesinde geç saatte uyuması onu agresif yapabilir ve bağışıklığını olumsuz etkileyebilir.
Anladım o zaman oda da tutmaya devam edicem eğer tek kalması bir sorun olmayacaksa.