Karadeniz Pet

Sıcaklik ve Mantar Hastalığı

crepusculum1q

Yeni Üye
Selamlar hayirli ramazanlar, muhabbet kuşumun malesef gagasinda ve vucudunda mantar yayilmis durumda ilaclarini kullanıyorum ancak tuyleri felan dökülmüş durumda (henuz derisi gozukecek kadar değil) evin içerisinde sıcaklık 20-30 C arası kuşumu petek önüne koymamin bi sakincasi var mıdır yani sıcak ortamda daha çok kaşınır mı ve kafesini açip biraksam bile cikmiyor dışarıya enerjisi yerinde hatta kafesin icinde tabiri caiz tunegine sürekli sürtünüyor yani c*nsel arzusu yerinde yaklaşik 1, 1-5 yaşinda erkek kuş(dişi kuş alıcam mantari gecince) İkinci sorum muhabbet kuşum bazen kafasini eğip yere bakıyor yemini yerken birden durup bakiyor 2 3 saniyeliğine daha once yoktu son 2 haftadır yapıyor anlam veremedim. Yemini her gun temizleyip azalmissa taze koyuyorum suyunu maks 2 gunde bie degisip kuşcudan aldigim vitamini 5-10 damla damlatiyorum. Çok karışık yazdiysam kusura bakmayın cevaplar icin simdiden teşekkürler.
düzeltme; dışkı ve kuşun fotoğrafı

Ekli dosyalar

• IMG_20230329_231552.jpg
    IMG_20230329_231552.jpg
    374.4 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230329_232256.jpg
    IMG_20230329_232256.jpg
    973.2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hayırlı ramazanlar,
Ne kadar süredir ne ilacı kullanıyorsunuz ve vitaminin adı ne?
Kuşunuz şu an tüyde görünüyor, dışkısı normal ve anlattığınıza göre enerjisi de yerinde. Petshoptan aldığınız vitamin muhtemelen işe yaramaz ama yine de ismini paylaşınız.
Sıcaklığı bunaltmıyorsa ve üşütmüyorsa sorun olmaz.
İkinci sorunuz için video eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz

ilaci 2-3 gündür kullanıyorum gerci sadece 1 gun surebildim İkinci sorunum icin fotoğrafini çekmeye çalışacağım veya benzer fotoğraf bulacağım internet üzerinden cunku 2-3 saniye yapiyor ve denk gelmek zor oluyor gun icerisinde ilaclari resim olarak koyuyorum mantar kremi sormustum petshopa bana verdigi kremi sürüyorum buna tıkla>görsel

gagasında vardı şuan gözükmüyor gaga kenarinda degilde burnuyla gaga birlesim kismida vardi hafif çıkıntılar beyaz beyaz, veterinerden vitamin takviyesi almam gerekir mi mantar varsa veya sebze v.s yeterli midir vitaminler icin şuanlık

gagasında vardı şuan gözükmüyor gaga kenarinda degilde burnuyla gaga birlesim kismida vardi hafif çıkıntılar beyaz beyaz, veterinerden vitamin takviyesi almam gerekir mi mantar varsa veya sebze v.s yeterli midir vitaminler icin şuanlık
Genel sağlığı için gerwit multivitamin alsanız iyi olur. Her sağlıklı kuş kullanır. Özellikle mantar için değil.
Belkise mantar değildi bilemiyorum, görmeden yorum yapamam.

Geri